Marie Tefrová

soukromé studium; malířka; věnuje se monumentální i komorní figurální a krajinářské malbě a kresbě, předtím experimentovala s poezií a fotografií; náměty čerpá z náboženství a běžných životních situací; figura je hlavní nositelkou myšlenky; začíná insitním projevem; podílela se na přípravě setkání Malostranské dvorky v Praze; 1976 obdržela za práce z oblasti Žena ve výtvarném umění mimořádnou odměnu ministerstva kultury; zastoupena ve sbírkách NG a GHMP v Praze, Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Severočeské galerie v Liberci a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Tefrová

    Maska

    Položka č.: 553

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 22:39

    olej, plátno, 1995, 40 x 30 cm, sign. LD Tefrová 95, rám, vzadu nalepen štítek galerie Dílo s popisem, soukromé studium, studium na Lidové škole umění v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)