Karel Tondl

(1893-1980)

žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, historik umění, pedagog; absolvoval studijní cesty po Evropě a USA, několik let žil v Paříži a ve Švýcarsku; působil v gobelínové dílně v Madridu a vatikánských mozaikářských dílnách v Římě; pedagog Státní grafické školy v Praze (od 1925); věnoval se malbě, volné grafice, ilustraci, známkové tvorbě (mj. 1957 Josef Ressel, 1958 Mariánské Lázně), monumentálním kompozicím, gobelínům; vynikal jako tvůrce monotypů (alegorie koupajících se žen a dětí); v krajině zobrazoval okolí Prahy, Veřovice, Slovácko a motivy ze Švýcarska, Francie (hlavně Paříže a Alp), Vysokých Tater; o umění přednášel i publikoval, působil jako výtvarný referent Naší doby, zabýval se tvorbou H. Boetingera a grafikou M. Švabinského; vydával bibliofilské tisky, grafické práce byly vydávány i jako prémie Hollara; věnoval se hře na housle, koncertoval jako sólista; zastoupen v NG a GHMP v Praze, MG v Brně, SNG v Bratislavě, KGVU ve Zlíně, Muzea Kroměřížska v Kroměříži, Slovácké galerie v Uherském Hradišti, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, GVU v Karlových Varech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Položka č.: 218089

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 04. 2020 15:15

    dřevoryt, 16,3 x 12,3 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, …

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Motiv z Poddubí

    Položka č.: 221870

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:24

    suchá jehla, 27,7 x 20,6 cm, sign. PD Karel Tondl, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé …

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Vesnice v zimě

    Položka č.: 188901

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 11. 2019 15:14

    dřevoryt, 1919, 25,8 x 19 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paří…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži

    Položka č.: 185520

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 05. 2019 17:55

    dřevoryt, 1946, 32,4 x 22,9 cm, sign. PD Karel Tondl, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des…

    Aktuální cena: 412 CZK (17 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Nádvoří Františkova Musea v Brně

    Položka č.: 194257

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 05. 2019 17:50

    lept, 1916, 31,5 x 21,6 cm, sign. PD Karel Tondl 1919, PD v desce značeno Tondl 1916 Brno, při okrajích mimo tisk pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, graf…

    Aktuální cena: 265 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Pohled na vesnici

    Položka č.: 233721

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:09

    litografie, 1952, 28 x 40 cm, sign. PD Karel Tondl, zažloutlý papír, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, P…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)