Václav Sivko

(1923-1974)

žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf; 1944 - 1945 byl zaměstnán u Josefa Sudka jako asistent; pracoval v redakcích různých časopisů (sborník Hollar, Výtvarná práce, Květen, Plamen), ve výtvarné redakci nakladatelství Mladá fronta (1956 - 1965) a v nakladatelství Albatros (1967 - 1968); grafik a ilustrátor se smyslem pro citlivý, křehký přepis přírodního tvaru, výtvarný experimentátor; ilustroval nebo upravil více než 500 knih (V. Vančura, H. de Balzac); věnoval se knižním úpravám, kreslenému filmu (1949 - Musíš být mou), plakátové a známkové tvorbě, designu (šatovky); byla mu blízká poetika Skupiny 42; vytvářel malířské portréty (Josef Sudek, 1944; Jan Zrzavý, 1971), věnoval se krajinomalbě; postupně se v jeho díle rozvíjela bohatá imaginace, díky níž byly potlačeny dřívější tendence k popisnosti a přísně kresebnému pojetí; také v grafických pracích (barevné litografie, suchá jehla, lept s akvatintou, lept) převážilo malířské pojetí; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, MG v Brně, GVU v Ostravě, KGVU ve Zlíně, MU v Hradci Králové, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Strom

    Položka č.: 225935

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2018 17:56

    litografie, 1973, 42,7 x 28 cm, sign. PD V. Sivko 73, č. 3/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID4874 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Večerní zahrada

    Položka č.: 208016

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2018 13:40

    litografie, 1947, 22,2 x 36,5 cm, sign. DU V. Sivko 47, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID482 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    V noci

    Položka č.: 215313

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 03. 2018 15:10

    lept, akvatinta, 19 x 10 cm, sign. DU V. Sivko, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6405 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Zahradní domek

    Položka č.: 177806

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 02. 2018 12:25

    litografie, 1959, 37 x 26 cm, sign. PD V. Sivko 59, rám, č. 3/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID1383 Historie příhozu