Cyril Bouda

(1901-1984)

žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)

SEZNAM AUTORŮ

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Kočár

    Položka č.: 280850

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:05

    kamenorytina, 18,5 x 11,7 cm, sign. PD C. Bouda, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Ex Libris Dana Siblíková

    Položka č.: 280885

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:01

    litografie, 9,5 x 6,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Ex Libris Prof. Jiří Siblík

    Položka č.: 280886

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:00

    litografie, 1956, 14,5 x 9,3 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1948 Zdeněk a Marie Jeřábkovi

    Položka č.: 280742

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:54

    tisk, 10,6 x 12,7 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1973

    Položka č.: 280739

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:48

    litografie, 1972, 9,7 x 15 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1964

    Položka č.: 280738

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:46

    litografie, 1963, 10,5 x 16,2 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Růže

    Položka č.: 280736

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:42

    mědirytina, 10 x 3,2 cm, sign. DU CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Pištec

    Položka č.: 280735

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:40

    mědirytina, 1951, 8,8 x 11 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1948

    Položka č.: 280734

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:38

    mědirytina, 1947, 6,8 x 3,2 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1969

    Položka č.: 280732

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:34

    litografie, 1968, 19,5 x 13,5 cm, sign. DU CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Portrét muže

    Položka č.: 280730

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:30

    mědirytina, 9,5 x 6 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Čert v láhvi

    Položka č.: 280689

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 15:08

    litografie, 24 x 16 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Exlibris

    Položka č.: 278918

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2024 16:32

    suchá jehla, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Exlibris

    Položka č.: 278921

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:56

    17x reprodukce, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Exlibris

    Položka č.: 278920

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:54

    18x litografie, různé velikosti cm, vše sign. C Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Exlibris

    Položka č.: 278919

    Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:52

    15x dřevoryt, různé velikosti cm, 14x sign. C Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 750 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Exlibris

    Položka č.: 278917

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:48

    12x mědirytina, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Zátiší

    Položka č.: 278885

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:00

    litografie, 18,2 x 13,4 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Novoměstská radnice

    Položka č.: 278884

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 15:58

    litografie, 24,7 x 14,2 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Noty

    Položka č.: 278943

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 10. 2023 18:02

    litografie, 1958, 16 x 10,5 cm, sign. PD C. Bouda, PF 1959, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Na Karlově mostě

    Položka č.: 217504

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2023 14:31

    litografie, 1961, 28,5 x 20,2 cm, sign. PD C Bouda, DU značeno na kameni CB 1961, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook