Joža Uprka
(1861-1940)Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody. Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.
Joža Úprka
(1861-1940)
Královničky
Položka č.: 277423Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 04. 09. 2023 17:54
lept, 21 x 24,5 cm, sign. PD Jož. Úprka, nalepeno na tvrdém papíru, papír místy ušpiněný a pokrčený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)