Vladimír Suchánek

(1933)

žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku; malíř, grafik, ilustrátor; absolvoval studijní cesty po Evropě a USA; zabývá se malbou a grafikou; zpočátku se orientoval na expresivní projev s psychologickým výrazem (Dětský cyklus) a experimentoval v oblasti abstraktní grafiky, koláže a monotypu; později se zaměřil na barevnou litografii a její možnosti, jež obohatil o nové chrakteristické znaky; vytvořil si vlastní styl, kresbu na litografickém kameni lavíruje, rozmývá, výsledný grafický list se podobá akvarelu; inspiroval se secesí a symbolismem, díky nimž našel nová témata v mezilidských vztazích (cykly: 1975 Fragmenty - 6 vzpomínek na 6 let okupace, 1980 Zodiac, 1984 - Theatrum humanum, 1995 - Živly); významnou roli v jeho litografiích hraje motiv ženy (cykly Levitace) a portrét osobností z oblasti literatury a hudby (R. M. Rilke, F. Chopin, G. Mahler, L. Armstrong, bratři Čapkové); věnuje se drobné grafice, patří k nejznámějším tvůrcům exlibris v mezinárodním měřítku, za něž získal četná ocenění; doprovázel litograficky bibliofilské tisky vydávané Lyrou Pragensis, Spolkem českých bibliofilů i soukromě (K. Bednář, G. Apollinaire, Catullus, O. Březina), ilustroval knihy a zejména básnické sbírky (V. Nezval, F. Hrubín, O. Mikolášek, A. Sova, R. M. Rilke); v roce 1996 vytvořil návrh na svou první poštovní známku vydanou ke 100. výročí narození Josefa Sudka; zakladatel a kapelník hudebního tělesa Grafičanka; zúčastnil se přes 300 kolektivních výstav doma i v zahraničí a pravidelně mezinárodních grafických bienále ( Lublaň, Krakov, Paříž, Bradford, Tokio, Mulhouse, Verona, Toronto, Frederikshavn, Berlín, Miami ad.), na řadě grafických výstav od 70. let se podílel; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, Památníku Terezín, GMU v Hradci Králové, GU Karlovy Vary, Státní galerie Cheb, MU Olomouc, GHM Bratislavy, Albertina Vídeň, Puškinova muzea v Moskvě, Exlibris Centrum v Sint Niklaas v Belgii, Frederikshavn Kunst Museum v Dánsku, Musée de Chateau Malbor, Rockford Prints Museum a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

SEZNAM AUTORŮ

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Oficír

    Položka č.: 208002

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 08. 2019 14:47

    litografie, 1981, 22 x 15 cm, sign. DU Vlad. Suchánek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Edith Piaf

    Položka č.: 191900

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 07. 2019 14:49

    litografie, 33,7 x 23,8 cm, sign. DU vladSuchánek, č. 145/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 1.701 CZK (69 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Gustav Mahler

    Položka č.: 233670

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:18

    litografie, 1985, 21 x 16 cm, sign. DU VladSuchánek, zkušební tisk, lehce zavlněný papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzb…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Žárlivý harlekýn

    Položka č.: 199523

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 04. 2019 10:05

    litografie, 18,2 x 14 cm, sign. DU vladSuchánek, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Srdce

    Položka č.: 122067

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 03. 2018 17:15

    litografie, 6,8 x 7,6 cm, sign. DU VladSuchánek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Jablko

    Položka č.: 206848

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2018 12:55

    litografie, 5 x 3,5 cm, sign. DU Vlad Suchánek, rám, č. 147/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Dámy na lavičce

    Položka č.: 171423

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 07. 2014 19:50

    litografie, 24,8 x 17 cm, sign. DU vladSuchánek, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

Facebook