Eduard Hnilička

(1887-1967)

žák prof. Schulze, Kouly a Balšánka na VUT v Praze; architekt, malíř; zúčastňoval se architektonických soutěží (divadlo v Olomouci, letiště v Ruzyni aj.); v roce 1920 v Praze na výstavě Veraikonu měl barevné kresby, dřevoryt, náčrty a lineoryty (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Eduard Hnilička

    (1887-1967)

    Chrám sv. Mikuláše na Malé straně

    Položka č.: 133890

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2018 16:30

    litografie, 1951, 26,9 x 20,7 cm, značeno PD v tisku H 51, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Schulze, Kouly a Balšánka na VUT v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Eduard Hnilička

    (1887-1967)

    Starý dub

    Položka č.: 137158

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2014 12:10

    pastel, tužka, papír, 1941, 30,9 x 24 cm, značeno PD H 41, mírně zažloutlý a při okrajích natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Schulze, Kouly a Balšánka na VUT v Praze

    Aktuální cena: 160 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu