Karel Šafář

(1938-2016)

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Klaun

    Položka č.: 239227

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:50

    dřevoryt, 12,6 x 6,5 cm, sign. PD K. Šafář, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Položka č.: 274256

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2023 13:46

    lept, 1994, 16 x12 cm, sign. DU KŠafář, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Malá Strana

    Položka č.: 259311

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2023 19:02

    suchá jehla, 13 x 7,5 cm, sign. PD K. Šafář, 19/150, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu