Karel Šafář

(1938-2016)

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Loď

    Položka č.: 233899

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 12. 2019 11:41

    lept, 12,1 x 7,8 cm, sign. DU K. Šafář, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Cesta života

    Položka č.: 213666

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 12. 2019 10:08

    lept, 14,5 x 6,7 cm, sign. PD KŠafář, č. 36/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Veduta

    Položka č.: 213665

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:20

    lept, 18 x 7,5 cm, sign. PD KŠafář, č. 15/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Tvář dívky

    Položka č.: 233692

    Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 16:28

    lept, 8,6 x 7,3 cm, sign. PD K. Šafář, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Hlava I.

    Položka č.: 218157

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 03. 2019 21:24

    dřevoryt, 7,5 x 9 cm, sign. PD K. Šafář, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)