Petr Dillinger

(1899-1954)

žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně; malíř, grafik, ilustrátor; po absolutoriu doplnil svá studia u prof. F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze; kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; v centru jeho zájmu byla volná grafika, kde si oblíbil zejména dřevoryt, pak teprve lept; ve figurálních kompozicích znázorňoval prosté lidi; vytvořil mnoho grafických listů, ale i knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl; věnoval se i známkové tvorbě; ilustroval knihy, upravil a původní grafikou doprovodil Knapův Trojlístek, Křičkův Šípkový keř, Arne Nováka Duši Brna aj.; navrhl řadu knižních obálek ke spisům Dostojevského a Němcové; v posledních letech života se věnoval výhradně grafice a knižní ilustraci; z tohoto období jsou ilustrace ke knihám Ch. Dickense Klub Pickwicků, M. Cervantese Don Quijote, A. V. Šmilovského Za ranních červánků a další; jeho figurální plátna vyrůstala z grafických listů do velkých formátů i barevných ploch; vystavoval s Hollarem, na výstavách české grafiky v Londýně, Benátkách, Vídni, Krakově aj., na podzimním Salonu v Paříži; v letech 1952 - 1953 účast na výstavách čs. grafiky ve Vídni a severských zermích; je zastoupen v Národní galerii Praha, Moravské galerii Brno (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Pohled na Přerov

    Položka č.: 218083

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 02. 2020 14:45

    lept, 16,4 x 29,4 cm, sign. PD Petr Dillinger, č.89/300, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    U studny (Ex libris Irena Nováková)

    Položka č.: 223937

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 02. 2020 19:04

    lept, 1942, 7,2 x 4,9 cm, sign. PD Petr Dillinger, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    U řeky (Ex libris Jaroslav L. Krejčí)

    Položka č.: 227029

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 20:00

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Kniha (PF 1936 Bedřich Beneš Buchlovan)

    Položka č.: 227025

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:54

    litografie, 1935, 5,7 x 8,8 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Okno (M. Helcelet)

    Položka č.: 223938

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2019 20:26

    lept, 11,3 x 7,1 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Položka č.: 221821

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2019 19:38

    linoryt, 32 x 21,5 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Zahrada s fontánou

    Položka č.: 217008

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 15:30

    suchá jehla, 9,3 x 13 cm, sign. PD Petr Dillinger, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Položka č.: 210343

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2018 11:20

    tužka, tuš, papír, 28 x 45 cm, sign. LD Petr Dillinger, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)