• Jan Konůpek

    Mabinogi: Keltské pověsti

    No.: 61

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:00

    kniha, 37 x 27 cm, 25x ilustrace J. Konůpek, vyd. Cipra a Záleský, 1949, podpis J. Konůpek v tiráži, volné archy v obálce, 124s., na obálce skvrna od polití, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    No.: 62

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:01

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Ota Janeček

    No.: 63

    Auction price: 2.200 CZK (88 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:02

    kniha, 23,5 x 27,5 cm, 1x přiložená sign. serigrafie O. Janeček, vyd. Odeon, Praha, 1971, v knize 70x reprodukce autora, pův. pevná clpl. vazba s obálkou, obálka mírně zašpiněna, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of…

    Current price: 2.200 CZK (88 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    No.: 64

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:03

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Max Švabinský

    Malíř Max Švabinský

    No.: 65

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:04

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 9x orig. litografie M. Švabinský, vyd. ELK, Praha, lit. přiložené k pův. vydání obsahující jen jeden grafický list, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Max Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    No.: 66

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:05

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x suchá jehla tištěná z orig. desky M. Švabinský, vydal Kladenský lis, 1979, podpis L. Páleníček, složky volně vložené do obálky, 12s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Jan Zrzavý

    Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví

    No.: 67

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:06

    kniha, čtyři kresby J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenise…

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Jar. Durych: Ballady

    No.: 68

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:07

    bibliofilie, podpis na předsádce, 4 dřevoryty celostr. a 1 v titulu A. Hrabal, vytiskl Kryl a Scotti, vydal Rozmach, Praha 1925, 500 čísl. tisků, tento nečísl., imitace japonnu, karton. vazba s ob., 67s., zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky at The Academy o…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    No.: 69

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:08

    bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    J. Rašín: O knihách a lidech

    No.: 70

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:09

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a úprava C. Bouda, podpis autora na patitulu, přednášku autor proslovil z funce předsedy Spolku českých bibliofilů na jeho členské schůzi 8.1.1929,  tisk Kryl a scotti, vazba A. Tvrdý, vydal Jar. Rašín vlastním nákladem, Praha 1929, ruční papír chamois antik, pol…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur

    No.: 71

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:10

    kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof…

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Jindřich Vlček

    (1885-1968)

    Hradec Králové a okolí

    No.: 72

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:11

    bibliofilie, 18x litografie J. Vlček, 17 vyobrazení pamětihodností Hradce Králové na samostatných přílohách + titul, secesní úprava, text Fr. Tichý, tisk grafik lithografická dílna Holeček&Moučka v Hradci Král., nákladem M. Leoniera a J. Vlčka, Hradec králové 1912, volné listy v deskách se šňůrkami,…

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Vratislav Hofman

    (1884-1964)

    Šest podob naší historie

    No.: 73

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:12

    bibliofilie, 6x linoryt na samostatných přílohách, značeno v deskách VH, viněta v titulu, vydal Čin na den legií Československé obce legionářské v neděli 4. září 1921  Praha, tisk melantrich, volné listy v původ. deskách, velmi dobrý stav, skvrna na deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    No.: 74

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:13

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    No.: 75

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:14

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabi…

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    No.: 76

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:15

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Prokop Toman

    (1872-1955)

    Nový slovník Československých výtvarných umělců

    No.: 77

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:16

    knih, sign. litografie (portrét Jos. Mánesa) M. Švabinský, vydal nakladatel Rudolf Ryšavý, Praha 1936, 792 s., polokožená vazba, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jan Amos Komenský: Listové do nebe

    No.: 78

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:17

    kniha, vazba a ilustrace F. Bílek, úprava a poznámky J.V. Klíma, vytiskli Kryl a Scotti, vydal K. Reichl, Praha 1930, 128 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Ferdinend Peroutka

    (1895-1978)

    Muž přítomnosti

    No.: 79

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:18

    kniha, první české exilové vydání, předmluva J. Kovtun, sestavil a texty doplnil kruh přátel F. Peroutky, ed. poznámka S. Peroutková a J. Strnad, rodinné fotografie a další kresby zapůjčila S. Peroutková, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1985, 232 s. + přílohy, brož, výborný stav, Provenanc…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Brodský

    (1920-1981)

    Řešení gama

    No.: 80

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:19

    kniha, obálku navrhli Alena a Pavel Rakovi, předmluva Květa Hanková, tisk Frank Vedrina Printing, I. vydání, 1970, 205 s., brož, ohnuté rohy, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Josef Beran

    (1888-1969)

    Velká mše

    No.: 81

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:20

    kniha, biografie kardinála, arcibiskupa pražského, připojen výbor z kardinálových pastýřských listů, kázání, projevů a dopisů z let 1946-69, předmluva Jar. Škarvada, Náboženská edice sv. 24, vydala Křesťanská akademie, Řím 1970, 411 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (10 €)

    Last auctioneer: ID2**4 History of bids

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Čeština poklepem a poslechem; Bohyně čeká

    No.: 82

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:21

    2x kniha, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1976 a 1977, 369 s. + 77., plátěná a kartonová s obálkou, lehce zašpiněná obálka jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Osobnost a dílo

    No.: 83

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:22

    kniha, obs. v 1. části studie J.Patočky Ideologie a život v ideji, Je technická civilizace úpadková, a proč?, Hrdinové naší doby (Sartre, Kající se atomoví vědci Oppenheimer a Sacharov, Solženicyn, Heidegger), Jací jsme a jací nejsme, Spisovatel a jeho věc, K záležitostem Plastic People of the Unive…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Rio Preisner

    (1925-2007)

    Až na konec Česka

    No.: 84

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:23

    kniha, podpis a dedikace R. Preisnera, red. Jiří Gruša, vydalo nakladatelství Rozmluvy, 41. svazek, 1987, obálka Jan Brychta, 309 s., brož, podtrhaný text, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Saturnin

    No.: 85

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:24

    kniha, obálka a ilustrace Jan Kristofori, Edice humoru a satiry, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1979, 200 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    Živé pochodně

    No.: 86

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:25

    kniha, vzpomínkový sborník věnovaný Janu Palachovi a Janu Zajícovi, uspořádal Josef Sádecký, autoři statí mmj. I. Diviš, P. Pitter, J. Zajíc, E. Plocek, A. Opasek, M. Holub, P. Horov, A. Brousek, A. Heidler, obálka a úprava Jan Kristofori, vydal Čs. klub Jan Palach v Curychu, v nakladatelství Konfon…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Václav Hokův

    Čínská zeď

    No.: 87

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:26

    kniha, první české exilové vydání, obs. bás. sbírky Vrstvy, Pocta jazzu a prózu Úseky, obálka K.R. Matějovský, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1980, 57 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Armand Maloumian

    (1928-2007)

    Synové gulagu

    No.: 88

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:27

    kniha, první české exilové vydání, překlad Ivana Plechatá, obálka a úprava K.R. Matějovský, vydala Konfrontace, Curych 1985, 158 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Chrám i tvrz 1,2

    No.: 89

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:28

    kniha, doslov D. Eisnerová, přebal a vazba Marcel Anjou, úprava René Emmenegger, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1974, 336 + 674 s., plátěná s obálkou, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Antonín Kratochvil

    (1924-2004)

    Básníci ve stínu šibenice, Antologie z děl českých spisovatelů - politických vězňů stalinské éry

    No.: 90

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 27. 01. 2020 16:29

    kniha, antologie z děl českých spisovatelů - politických vězňů stalinské éry, sestavil, předmluvu a úvodní stať Literatura v době procesů napsal a kapitolou Biografické profily a ediční poznámky doplnil Dr. Ant. Kratochvil, epilog z vězeňských dokumentů sestavil Jar. Dresler, obs. mj. Rotrekl Zdeněk…

    Current price: 800 CZK (32 €)