• Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    No.: 1297

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    G. Keller: Romeo a Julie na vsi

    No.: 1298

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:22

    bibliofilie, přednostní výtisk, 4 x sign. kamenotisk K. Svolinský, úprava O. Menhart, přel. E.A. Saudek, 13. sv. edice Příběhů, v Pourově edici vydal Václav Pour, Praha 1949, volné listy v obálce , ex. R/200, suchá pečeť, 103 s., ruční maršovský papír, 21 x 13 cm, velmi dobrý stav , Provenance: An…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K. Neumannová: Almanach knih dobrých autorů 1914

    No.: 1299

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:23

    bibliofilie, titul. list z knihy Tribulat Bonhomet (příl.), Sv. Vít (příl.), titul. a úvodní viněta a 8 závěr. vinět vše dřevorytem Fr. Kobliha, ob. Almanachu a titul. list z knihy Osamělý (příl.) M. Klicman, titul. list z knihy Svítání linorytem (příl.) V.H. Brunner, sest. a vydala Kamilla Neumanno…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Alois Chvála: Setkání s Mikolášem Alšem

    No.: 1300

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:24

    kniha, podpis a věnování A. Chvála, vydal upravil a vytiskl autor, Praha 1968, 100 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jenda Rajman: Mikoláš Aleš v mých trvalých vzpomínkách

    No.: 1301

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:25

    kniha, napsal, svázal, vydal a podepsal J. Rajman, Rožďálovice 1939, 300 výtisků, 16 s., karton vazba, lehce odřené rohy jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Emanuel Svoboda: Rozmarné čtení o Mikoláši Alšovi

    No.: 1302

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:26

    kniha, podpis Em. Svoboda, podobiznu Alšovu do dřeva vyryl Rud. Švajdler, vydal Jos. Hladký, Hranice 1927, Ex. 19/250, 54 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Storchův zpěvní věnec

    No.: 1303

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:27

    kniha, sbírka písní národních a znárodnělých pro veselé kruhy naše, 50 ilustrací M. Aleš, vydal R. Storch, Praha 1889, 224 s., clpl. vazba, zašlé desky, některé listy zašpiněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Synek zachovalý

    No.: 1304

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:28

    kniha, soubor pěti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, reprodukce provedla Unie, brož, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Nalezená sestra

    No.: 1305

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:29

    kniha, soubor osmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, clpl. vazba, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Bude vojna bude

    No.: 1306

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:30

    kniha, soubor sedmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, clpl. vazba, 37 x 27, skvny na vazbě, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    No.: 1307

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:31

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, clpl. vazba, 37 x 27, zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    No.: 1308

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:32

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, brož, 37 x 27, obálka při okrajích poškozená, zašpiněná, zažloutlé listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Praha

    No.: 1309

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:33

    kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni

    No.: 1310

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:34

    kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Václav Říha: Alšovy pohádky

    No.: 1311

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:35

    kniha, výběr českých národních pohádek s ilustracemi M. Alše, Dědictví Komenského, Praha 1911, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá vazba, odmatané listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Plzeňská sgrafita

    No.: 1312

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:36

    kniha, sebral a slovem provází F.V. Eisenreich a Dr. Emanuel Svoboda, Učitelská rada, Plzeň 1932, 137 s., brož, obálka zašpiněná, lepená, při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Rodinné kresby

    No.: 1313

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:37

    kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše

    No.: 1314

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:38

    kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    No.: 1315

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:39

    bibliofilie, sign. lito ve frontispisu, 8x samostat. lito a bar. lito na obálce A. Nauman, typo M. Kaláb, 4. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, Ex.12/750, 130s., maršovský papír, velmi dobrý stav, razít…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Langer

    (1894-1943)

    Zpěvy zavržených

    No.: 1316

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:40

    Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Ot. Březina: Ruce

    No.: 1317

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:41

    Bibliofilie, frontispis a čtyři reprodukce kreseb Fr. Bílek, ed. Symposion knihy nové doby sv. 33, vydal Hugo Kosterka, Král. Vinohrady 1908, orig. brož, 64 s., ob. místy má skvrny, přesahy jsou pokrčené, okraje listů ohmatané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirn…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    M. Rutte: Ohnivá vlna (1920 - 1921)

    No.: 1318

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:42

    Bibliofilie, obálka a viněta v titulu linoryt a úprava J. Marek, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, orig. brož, 55 s., stav velmi dobrý, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě

    No.: 1319

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:43

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Večery v Bissone

    No.: 1320

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:44

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    K.J. Erben: Kytice

    No.: 1321

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:45

    bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    René Boylesve: Moje láska

    No.: 1322

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:46

    bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    No.: 1323

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:47

    bibliofilie, sign. mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připravil a textem uvedl V. A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., ruční papír Van Gelder Zonen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    L. Páleníček: Švabinský a hudba

    No.: 1324

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:48

    bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil S. Urban

    (1903-1997)

    Jan Šnobr: Sedm vybraných básní

    No.: 1325

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:49

    bibliofilie, tři barev. heliogravury a podpis v tiráži B. S. Urban, podpis básníka v tiráži, 8. svazek sbírky 7 vybraných básní, vydal a upravil F. J. Müller, Praha 1944, Ex. 233/350, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Prokop Toman: Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců

    No.: 1326

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:50

    kniha, sign. litografie ve frontispisu Max Švabinský, dedikace a podpis na patitulu Prokop H. Toman, vydalo SNKLHU, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 224 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.