Abstraction and geometry

  • Stanislav Diviš

    No.: 1

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:01

    litografie, 1998, 35 x 27,2 cm, sign. PD Diviš 98, č. 49/100, , studied Restoring subject at The Academy of Fine Arts in Prague, the member of the group Tvrdohlavi

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Stanislav Diviš

    Body mého těla 1

    No.: 2

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:02

    serigrafie, 2000, 41,8 x 29,5 cm, sign. PD Diviš 2000, č. 16/100, , studied Restoring subject at The Academy of Fine Arts in Prague, the member of the group Tvrdohlavi

  • Vladimír Kopecký

    Průzor

    No.: 3

    Auction price: 3.800 CZK (152 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:03

    litografie, 2017, 31 x 31 cm, sign. PD Kopecký, č. 9/50, , the disciple of prof. J. Kaplicky

    Current price: 3.800 CZK (152 €)

  • Jiří Mědílek

    No.: 9

    Auction price: 26.000 CZK (1.040 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:04

    olej, plátno, 1998, 44,5 x 64,6 cm, sign. vzadu Mědílek 1998, rám, Obraz dokládá proměnu Mědílkova stylu směrem k téměř metafyzickému prázdnu, ke kterému došel právě v roce 1998. Oproti předchozímu období, kdy kladl důraz na světlo a také nebe, na němž se světelný děj odehrává, dominuje v nových obr…

    Current price: 26.000 CZK (1.040 €)

  • František Matoušek

    (1967)

    Jiskra

    No.: 14

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:05

    serigrafie, 2003, 45 x 30,2 cm, sign. PD Fmatoušek 03, č. 71/100, , the disciple of J. Lindovsky and J. David at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karla Talabardon

    (1922)

    Červená kompozice

    No.: 16

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:06

    koláž, 1966, 37 x 67,5 cm, PD monogr. PK 66, rám, vzadu autorský štítek, na rámu oděrky,

  • George Kunkel

    (1922-1984)

    Abstrakce v šedé a béžové

    No.: 20

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:07

    litografie, 1978, 49,5 x 37,5 cm, sign. PD Kunkel 78, č. 20/50,

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Abstrakce

    No.: 21

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:08

    monotyp, papír, 49 x 40 cm, sign. PD Hejna, papír na horním okraji mírně ušpiněn, , the disciple of prof. O. Blazicek at The University of Architecture in Prague, studied at Ecole des Beaux Arts v Paris, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists…

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Abstraktní kompozice

    No.: 23

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:09

    litografie, 20 x 39,8 cm, značeno na kameni DU Miró,

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Abstraktní kompozice

    No.: 24

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:10

    litografie, 33 x 25 cm,

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    No.: 28

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:11

    litografie, 31, 5 x 22,2 cm, sign. PD F. Kobliha, č. 22/35, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    No.: 29

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:12

    litografie, 61 x 47 cm, , the disciple of prof. O. Spaniel, J. Lauda and K. Pokorny

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Tuvia Beeri

    Slunce

    No.: 30

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:13

    lept, 49 x 39,5 cm, sign. PD Beeri, č. 1/100,

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Přízrak

    No.: 31

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:14

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Pravoslav Sovák

    (1926)

    Secret Mountain

    No.: 33

    Auction price: 4.800 CZK (192 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:16

    lept, 33 x 39,7 cm, sign. DU Sovák, č. 78/100, , the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 4.800 CZK (192 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Monotyp

    No.: 50

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:17

    monotype, 36,5 x 26,3 cm, aback stamp: From inheritance of painter Václav Junek (1913-1976), No. 43, at the edges slightly damaged paper, the disciple of prof. J. Benda and J. Obrovsky, member of The Association of Collectors and Friends of Ex libris

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Jan Kubíček

    (1927-2013)

    Linie a plocha v kontrapozici

    No.: 67

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:18

    serigrafie, 1969/2002, 19 x 8 cm, sign. DU Jan Kubíček, č. 36/200, vzadu popsáno autorem: P.F.2003, všechno dobré, dostatek zdraví, sílu a pevné nervy k práci a pro vše ostatní přeji srdečně a přátelsky JK,

  • Aleš Lamr

    Postava

    No.: 68

    Auction price: 1.300 CZK (52 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:19

    tuš, papír, 1983, 24,5 x 18,3 cm, sign. vzadu Aleš Lamr, , the disciple of prof. J. A. Salek, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.300 CZK (52 €)

  • Alena Málková

    (1927)

    Růžový anděl

    No.: 69

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:20

    olej, sololit, 34 x 49 cm, PD monogr. AM, rám, vzadu razítko autorky, , disciple of Prof. E. Filla and A. Strnadel at the Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Karla Talabardon

    (1922)

    No.: 70

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:21

    litografie, 1968, 36 x 45 cm, sign. PD Karla Talabardon 68, rám, č. 7/20, lehce zažloutlý papír, na rámu oděrky,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Vlnovka

    No.: 72

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:22

    litografie, 53 x 28 cm, sign. PD Cinybulk, pasparta, č. 7/20, pasparta na několika místech otřepená, mísrně zažloutlý papír, , the disciple of prof. J. Svab at Officina Pragensis, prof. Salcman at Charles University in Prague

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Alois Kraml

    (1922)

    Zrcadlení

    No.: 73

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:23

    litografie, 1965, 25,5 x 39,5 cm, sign. PD Al. Kraml 65, rám, prasklé sklo, na rámu poškození,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Jiří Mědílek

    No.: 76

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:24

    acrylic on carton , 15 x 23 cm, rám,

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Barevná abstraktní kompozice

    No.: 77

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:25

    frotage, mixed media , 1965, 43 x 52,5 cm, signed lower/middle Hejna 65, rám, slightly damaged, , the disciple of prof. O. Blazicek at The University of Architecture in Prague, studied at Ecole des Beaux Arts v Paris, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech …

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • František Hodonský

    Struktura

    No.: 78

    Auction price: 1.900 CZK (76 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:26

    dřevořez, 2001, 47,3 x 31,3 cm, sign. PD F. Hodonský, č. 52/60, , the disciple of prof. V. Hroch at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste and F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.900 CZK (76 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Ikarův pád III.

    No.: 85

    Auction price: 2.800 CZK (112 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:27

    akvatinta, 32 x 23,5 cm, sign. DU PavelSukdolák, autorský výtisk č. 5/30, , the disciple of prof. V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.800 CZK (112 €)

  • Ilja Sainer

    (1947-2008)

    Bioprostory - Rašení

    No.: 88

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:28

    kombinovaná technika, papír, 1986, 29,5 x 21 cm, monogr. DU IS, rám, vzadu ve výřezu popsáno autorem, , the disciple of prof. K. Smid a L. Leitgeb at The Faculty of Education - Charles University in Prague

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Radomír Leszczyński

    Ptáci III.

    No.: 4

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:30

    mix media, 1998, 50 x 50 cm, sign. PD Lesi 98, rám, vzadu signováno autorem a nalepen štítek s popisem,

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Barevná kompozice

    No.: 5

    Auction price: 6.400 CZK (256 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:31

    olej, sololit, 1990, 32 x 16,8 cm, sign. PD Jiří Mrázek 1990, rám,

    Current price: 6.400 CZK (256 €)

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Ačtyřka2

    No.: 6

    Auction price: 3.200 CZK (128 €)

    Planned termination: 05. 06. 2019 15:32

    akryl, plátno, 1991, 20,7 x 14 cm, sign. LD Jiří Mrázek 1991, rám,

    Current price: 3.200 CZK (128 €)