auction history

    Hrad Střekov

    No.: 633

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:32

    ocelorytina, okolo 1850, 10,3 x 15 cm, papírová pasparta, Vyd. Kunstanstalt der Bibliogr. Institut, Hildburhausen, ohnutý pravý spodní roh papíru,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID5**9 History of bids

    Hrad Frýdlant

    No.: 632

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:31

    ocelorytina, okolo 1850, 10,5 x 15,5 cm, papírová pasparta, Vyd. Kunstanstalt der Bibliogr. Institut, Hildburhausen, na papíře zahnědlé skvrnky,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

    Bad Röznau in Maehren

    No.: 617

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:16

    ocelorytina, okolo 1850, 10,3 x 15,7 cm, papírová pasparta,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Staroměstské náměstí na počátku XIX. Století, dle současného kartonu Ludvíka Kohla

    No.: 595

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 19:54

    pastel, dřevoryt, papír, 19,8 x 28,2 cm, papírová pasparta, na papíře mimo tisk několik zahnědlých skvrnek,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Wilhelm Kandler

    (1816-1896)

    Libočanská branka v Žatci

    No.: 518

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 18:37

    mědirytina, 13 x 17,4 cm, značeno LD Wilhelm Kandler fecit., značeno PD Aus der Kunst Anstalt v C. F. Merkckel Leipzig, nepatrně pokrčený papír na okrajích, , the disciple of prof. F. Waldherr

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Julius Fučík

    (1903-1943)

    Kmen - měsíčník pro moderní kulturu

    No.: 434

    Auction price: 1.500 CZK (56 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 17:13

    kniha, 29 x 21 cm, ročník 2., 1928 - 1929, čísla 1-10 v 8 sešitech, vyd. klub moderních nakladatelů kmen ,typografie Karel Teige, 1x pův. vevázaná obálka, clpl. vazba, 224s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (56 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Anonym

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    No.: 422

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 17:01

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Jan Čep

    (1902-1974)

    Hranice stínu

    No.: 415

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:54

    kniha, podpis s věnováním na patitulu J. Čep, vyd. Melantrich, Praha, 1936, IV. vydání, pův. clpl. vazba s ob., 233s., okraje obálky potrhané, dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Josef Hiršal

    (1920-2003)

    Matky

    No.: 404

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:43

    kniha, podpis na patitulu J. Hiršla, vyd. Václav Petr, Praha, 1945, il. a obálka A. Paderlík, brož, 38s., flíčky na obálce, zachovalý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Jan Opolský

    (1875-1942)

    Hory a doly a lesy

    No.: 403

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:42

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Literární odbor Umělecké besedy, Praha, 1931, pův. brož, 92s., vybledlý hřbet, jinak krásný stav,

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • František Votruba

    (1880-1953)

    Literárne štúdie I.

    No.: 374

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:13

    Bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Slovenský spisovatel, Bratislava, 1950, ex. 466/500, plpl. vazba, 237s., velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Tvář vlasti v dvanácti barevných dřevorytech

    No.: 290

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 14:49

    bibliofilie, 12 bar. dřevorytů K. Vik, básně J. Jáša, úprava O. Hlavsa, vydala Severografia, Liberec 1960, sešit s obálkou, obálka drobně pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Art School of Weaving in Lomnice nad Popelkou, the disciple of prof. R. Ottenfeld at The Acad…

    Current price: 400 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Lin-lu Sü

    Hrozen vína

    No.: 270

    Auction price: 5.000 CZK (186 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 14:29

    tuš, barva, papír, 1955, 36 x 50 cm, podlepeno, země původu: Čína, Sü Lin-lu byl ředitelem galerie Míru v Pekingu, žák Čchi Paj-š´e,

    Current price: 5.000 CZK (186 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    No.: 201

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 13:20

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1757)

    Planispherium Coeleste

    No.: 156

    Auction price: 8.000 CZK (297 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:35

    kolorovaná mědirytina, 1730, 49,3 x 57 cm, značeno DU v desce Sc. Melchior Rein aqua forti , uprostřed přeloženo, při okrajích zašpiněný papír, 2 x při okraji natrženo. Vzácná dekorativní nebeská mapa publikovaná v Augsburgu kolem roku 1730. Mapa obsahuje dvě mapy severní a jižní oblohy s alegorick…

    Current price: 8.000 CZK (297 €)

  • Různí autoři

    Úřední list s pečetí

    No.: 142

    Auction price: 1.000 CZK (38 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:21

    volné listy, 35 x 22 cm, ručně psaný český text, 6x pečeť a podpis signatářů, r. 1780, opotřebený stav, lehce potrháno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (38 €)

    No.: 130

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:09

    kniha, vyd. Česká expedyce, Kramériusowi dědicové, Praha, 1809, přel. Abraham z Gynterrodu, 380s., restaurováno - sešito do nových papírových desek, listy místy ušpiněné,

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    No.: 126

    Auction price: 2.600 CZK (97 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:05

    kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav,

    Current price: 2.600 CZK (97 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    No.: 125

    Auction price: 3.000 CZK (112 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:04

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky,

    Current price: 3.000 CZK (112 €)

  • Jacob Johannes Nilson

    (1756-1826)

    Plány bitev

    No.: 121

    Auction price: 1.200 CZK (45 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:00

    volné listy, 30,5 x 46 cm, 4x mědiryt J. J. Nilson, Bitva u Chiari (1. září 1701), Bitva u Cassana (16. srpna 1705) války o dědictví španělské, dále bitva u Luzara (1702) a plán střetu hanoverských a francouzských sil (1762) z doby Sedmileté války, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.200 CZK (45 €)

    Robotnické seznamy

    No.: 119

    Auction price: 1.700 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:58

    sešit, 35 x 22 cm, ručně psaný český text, pravděpodobně robotnické seznamy, pol. 18. století, volný knižní blok, 80s., stránky opotřebované, místy potrhané, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.700 CZK (63 €)

  • Martin Luther

    (1483-1546)

    Colloqvia oder Tischreden Doctor Mart. Luthers

    No.: 114

    Auction price: 25.000 CZK (926 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:53

    stará kniha, 1571, 36,2 x 23,5 cm, COLLOQVIA || Oder || Tischreden Do=||ctor Martini Lutheri/ so er in vielen || Jaren/ die Zeit seines Lebens/ gegen Gelehrten Leuthen/ Auch || frembden Gesten vnnd seinen Tischgesellen gefuehret ... || Anfenglichs von M. Anthonio Lauterbach zusãmen getragen/ Hernach…

    Current price: 25.000 CZK (926 €)

  • Matěj Václav Šteyer

    (1630-1692)

    Bible svatováclavská - Starý Zákon

    No.: 112

    Auction price: 18.000 CZK (667 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:51

    starý tisk, 1712 - 1715, 35 x 20,5 cm, tzv. Bible svatováclavská byla první knihou vydanou nákladem Dědictví svatováclavského, překladatelské práce dle Vulgáty jakož i vydání iniciovali postupně tři pražští arcibiskupové, na revizi textu se podíleli především jezuité Matěj Václav Štajer, Jiří Konsta…

    Current price: 18.000 CZK (667 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Život J.A. Rimbauda

    No.: 83

    Auction price: 800 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:22

    kniha, podpis s věnováním sběrateli Emanuelu Hloupému J. Štyrský, vyd. Družstevní práce, Praha, 1930, typ. úprava autorova, clpl. vazba, 226s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 900 CZK (34 €)

  • Otakar Nejedlý

    (1883-1957)

    Malířovy dojmy a vzpomínky z Ceylonu a Indie

    No.: 79

    Auction price: 350 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:18

    kniha, podpis Ot. Nejedlého v titulu, vydal Fr. Borový, Praha 1923, polopl. vazba, 304s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of A. Slavicek, F. Engelmuller

    Current price: 350 CZK (13 €)

  • Cyril Bouda

    J. Wolker: Balady

    No.: 68

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:07

    bibliofilie, 11 dvoubarev. litografií, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1944, volné listy v deskách, 66.s, ob. zašlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Arti…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Vladimír Komárek

    Ludvík Kundera - Řeč na Hané

    No.: 51

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:50

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, vyd. Kostelec na Hané, 1991, podpis L. Kundera v tech. tiráži, 200 výtisků, volné listy v obálce, 10s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule

    No.: 37

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:36

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla J. Jíra, k nedožitým osmdesátinám V. Boudníka vyd. jeho přátelé, Praha, 1994, ex. 12/50, ruční papír, volné listy, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. K. Minar and M. Holy, member of Nova skupina

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    No.: 9

    Auction price: 11.000 CZK (408 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:11

    bibliofilie, soubor 15 dřevorytů na náměty slavných povídek E.A. Poa, značeno ve štočku, vyd. Pourova edice, Praha, přiložen seznam vyobrazení, volné listy v obálce bez vady, okraje obálky mírně opotřebené, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founde…

    Current price: 11.000 CZK (408 €)

  • Oldřich Kulhánek

    PF1971

    No.: 27

    Auction price: 2.900 CZK (108 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 06. 07. 2020 18:26

    lept, 1970, 16 x 11 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 70, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.900 CZK (108 €)

    Last auctioneer: ID1**0 History of bids