• Francis Thompson

    (1859-1907)

    Svatý Ignác z Loyoly

    No.: 486

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Konvolut 15 tisků ze Staré Říše

    No.: 484

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Georges Bernanos

    (1888-1948)

    Pod sluncem satanovým

    No.: 485

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Václav Slavíček

    (1895-1938)

    Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky

    No.: 483

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Dite, Wurzl and V. H. Brunner, memb…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků

    No.: 482

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové

    No.: 481

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 89. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1927, ex. 22A/30 na ručním bílém papíře, podobiznu A.K. Emmerichové od Steinle reprodukce světlotiskem, pův. brož, 160s., volné archy, lehce pomačkané okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II

    No.: 480

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava obou svazků J. Benda, vyd. Antonín Ludvík Stříž a Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1917 a 1921, 2x pův. brož, 308+ 352s., u obou svazků rozvolněné listy - volné archy, u prvního svazku odpadlá přední část ob., jinak velmi dobrý stav obou částí, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Igor Vik

    (1895-1957)

    Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník

    No.: 479

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Lorenc

    (1919-1999)

    Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou

    No.: 478

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Sova

    (1864-1928)

    Vybouřené smutky

    No.: 806

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaromír Doležal

    (1883-1965)

    Slovanská tělocvičná jednota Sokol

    No.: 801

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vincent Hložník

    (1919-1997)

    Ján Kostra: Ave Eva

    No.: 756

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela and J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 805

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Georg Trakl

    (1887-1914)

    Básně Jiřího Trakla

    No.: 668

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dvoubarev. tisk, viněta, úprava Josef Marek, překlad B. Reynek, 42. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1917, 84 s., karton vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Julius Zeyer: Tři legendy o krucifixu

    No.: 667

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept, barev. obálka, úprava C. Bouda, vydala Česká grafická Unie, Praha 1925, Ex. 90/550, 77 s., brož, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The U…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeňka Braunerová

    (1858-1934)

    Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace

    No.: 666

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Associat…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Břetislav Štorm

    (1907-1960)

    Franz Herwig: Svatý Šebestian z Weddingu

    No.: 665

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, výzdoba B. Štorm, 9. sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1930, Ex. 12/100 Van Gelder, 29 s., brož, drobné skvrny na papíře, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Čtyři léta zajetí v prasečím na marně 1900 - 1904

    No.: 664

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, deník autorův, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, drobné skvrnky na papíře, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    C. J. Weber: Fragment mého života

    No.: 663

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept v příloze, lept na obálce a úprava V. Zykmund, tisk M. Pegrassi, vydal SNKLHU, Praha 1958, volné listy v papír. deskách, 79 s., losinský ruční papír, obálka drobné nečistoty při krajích, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Mariana Alcoforado: vyzdPortugalské listy

    No.: 662

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vyzdobil V. Mašek, překlad H. Jelínek, typo. K. Dyrynk, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, Ex. 29/200, Pannekoeku, 53 s., brož, obálka lehce zašpiněná, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Art…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Wolker

    (1900-1924)

    Tři hry; A.M. Píša: Hvězdy ve vlnách; J. Hůlka: Vrah; F. Branislav: Bílý kruh

    No.: 659

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, frontispis O. Mrkvička, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1923, 182 s., brož, na hřbetu poškozená, dobrý stav; dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1924, 38 s., brož, na hřbetu cca 1cm poškozená, dobrý stav; linoryt ve frontispisu J…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Fráňa Šrámek: Sláva života

    No.: 661

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty a podpis v tiráži K. Tondl, úprava M. Kaláb, vydal Klub výtvarných umělců Aleš, Brno 1933, Ex. 47/400, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Pra…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Gabriele Mattera

    (1929)

    I Pescatori

    No.: 660

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    12x linoryt, 29,5 x 48 cm, sign. PD G. Mattera, č. XIX - XX, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    k. H. Borovský: Tyrolské elegie

    No.: 658

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty K. Štika, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, 6. sv. edice Kytice, Ex. 8/200, papír Pannekoek, vevázaná obálka, 21 s., polopergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem na hřbetu, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Gayer

    Miloš Jirko: Duben. Básně

    No.: 657

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4 dřevoryty O. Gayer, vydal B. Kočí, Praha 1919, 205. sv. Uměl. Snah, 1000 výtisků, 50 s., brož, obálka při okraji pokrčená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Noha

    (1908-1966)

    Dvanáct májů

    No.: 656

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jiří Wolker: Balady

    No.: 655

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hora

    Italie

    No.: 654

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ve frontispise reproduce obrazu Ot. Nejedlého, vydal Fr. Borový, Praha 1925, XVIII. kniha Zlatokvětu, úprava A. Chlebeček, 1200 výtisků, 60 s., polokožená vazba se zlatým písmem na hřbetu, v horní části lehce vybledlá vazba, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian O…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo

    No.: 653

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, kresby a typo. úprava K. Svolinský, vydal Vilém Šmidt, Praha 1937, Ex. 75/400 Van Gelderu, 69 s., polopergamen. vazba, vel,i dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloš Jirko

    (1900-1961)

    Znící svět. Básně z let 1920 - 1921

    No.: 652

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, 4. sv. edice Bystřina, úprava J.R. Marek, vazba Rajman, 1000 výtisků, 39 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.