-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
No.: 1374Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
No.: 1375Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
No.: 1376Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
No.: 1377Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:41
kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
No.: 1378Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
No.: 1379Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:43
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
neznámý autor
San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900
No.: 1380Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:44
bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
No.: 1381Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:45
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Kostroun
Devisová příručka
No.: 1382Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:46
kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka
No.: 1383Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:47
kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antoni Gaudí
(1852-1926)
Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca
No.: 1384Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:48
kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
No.: 1385Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Crhounek
(1900-1973)
Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény
No.: 1386Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:50
kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky
No.: 1387Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:51
katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Proven…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joseph Höger
Landschaften (Heft 19)
No.: 1388Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:52
soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 5)
No.: 1389Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:53
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 6)
No.: 1390Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:54
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Elbasan (Válečné vzpomínky)
No.: 1391Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:55
kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1392Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:56
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1393Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:57
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1394Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:58
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1395Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:59
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1396Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:00
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1397Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:01
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 1398Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:02
kniha, sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 1399Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:03
kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1400Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:04
kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1401Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:05
kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1402Auction price: 280 CZK (12 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:06
kniha, výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 32…
Current price: 280 CZK (12 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1403Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:07
kniha, přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., zašpiněné desky, o…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED