• Karel Svolinský

    (1896-1986)

    G. Keller: Romeo a Julie na vsi

    No.: 1298

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:22

    bibliofilie, přednostní výtisk, 4 x sign. kamenotisk K. Svolinský, úprava O. Menhart, přel. E.A. Saudek, 13. sv. edice Příběhů, v Pourově edici vydal Václav Pour, Praha 1949, volné listy v obálce , ex. R/200, suchá pečeť, 103 s., ruční maršovský papír, 21 x 13 cm, velmi dobrý stav , Provenance: An…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Lukavský

    (1924-1984)

    Dřevo a květiny

    No.: 1292

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:16

    bibliofilie, úvod a podpis Vl. Thiele, podpis, jedenáct bar. dřevorytů a knižních značek Jar. Lukavský, Ex. 72/111, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Balas and V. Silovsky

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    No.: 1286

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:10

    bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    František Halas : Obrazy

    No.: 1285

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:09

    bibliofilie, 8 x litografie členů SVU R. Brun, P. Dillinger, Fr. Kaláb, Jar. Král, V. Mužík, L. Procházková, Ant. Procházka, Fr. Srp, text Fr. Halas, tisk fa R. Röhrer, prémie na r. 1938, vydala Skupina výtvarných umělců v Brně, Brno 1938, sešit a přílohy v ob., nestr. (12), 29 x 21 cm, zažloutlé …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Flejšar

    (1922-2010)

    Plakát, užitá tvorba

    No.: 1283

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:07

    bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Grigorij Musatov

    (1889-1941)

    Sovětské častušky

    No.: 1279

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:03

    bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu

    No.: 1277

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:01

    bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Matoušek

    (1890-1977)

    J.S. Machar: Bezručovi

    No.: 1273

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojmír Vokolek

    (1910-2001)

    Vladimír Vokolek: První blahoslavenství

    No.: 1269

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:53

    bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Chaloupka - měsíčník pro děti

    No.: 1262

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:46

    časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Balada o bibliofilu a básníku

    No.: 1257

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:41

    bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ruská láska

    No.: 1254

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:38

    bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    No.: 1241

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:25

    kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení

    No.: 1234

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:18

    bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Vindišová

    Gérard de Nerval: Chiméry

    No.: 1219

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:03

    bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    3x PF s rukopisným přáním

    No.: 1187

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:31

    3x ofset, pero papír, 21 x 29,5 cm, sign. vše Jaroslav Šerých, studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirchner at The Tertiary School of Applied Arts in Jablonec nad Nisou and The Secondary School of Fine Arts in Turnov, the disciple of prof. V. Rada at The Academy of Fine Arts in Prague…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Po úrazu

    No.: 1081

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:45

    tuš, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. LD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    V kleci

    No.: 1080

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:44

    tuš, běloba, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Pražské Jaro

    No.: 1079

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:43

    tuš, papír, 19,3 x 25,5 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Charles D´Orléans: Rondeaux

    No.: 978

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:02

    bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii

    No.: 976

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:00

    kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Požár Tater

    No.: 969

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:53

    bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila

    No.: 960

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:44

    kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    No.: 932

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Das Lied eines Wahnsinnig Gewordenen Soldaten

    No.: 928

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:12

    kniha, Píseň vojína šílence, podpis autora, předmluva Karl Eduard, tisk K. Dyrynk, 1935, 200 výtisků, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Lásky absurdné

    No.: 926

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:10

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1929, Ex. č. 35, 123 s., nerozřezáno, drobné skvrny na papíře, lehce zažloutlý hřbet a okraje obálky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Posedlost

    No.: 921

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:05

    kniha, podpis a dedikace V. Nezval, úprava J. Štýrský, vydal Sfinx, B. Janda, Praha 1930, 246 s., celoplátěná vazba, lehce zašpiněná, zkosený hřbet, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Ende der Großen Ferien

    No.: 919

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:03

    kniha, podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Vrba

    (1889-1961)

    Mládí

    No.: 915

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:59

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Vrba, vyd. J. Otto, Praha, 1927, ex. 18/100 na holandském japonu v původní pergamenové vazbě se zlacením, 354s., desky ušpiněné a místy odřené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Dvojí křídla

    No.: 911

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:55

    kniha, podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1988, pl. s ob., 295s.., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.