-
Adolf Stieler
(1775-1836)
Mittel und Nord Africa
No.: 989Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:13
kolorovaný oceloryt, 33,3 x 38 cm, Fr. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Stieler
(1775-1836)
Mittel- und Nord Africa und Arabien
No.: 988Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:12
kolorovaný oceloryt, 33 x 38,5 cm, W. Behrens, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Stieler
(1775-1836)
Süd Afrika mit Madagascar
No.: 987Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:11
kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, Hermann Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Stieler
(1775-1836)
Verein staaten von Nord America, Mexico, Yucanta u. A.
No.: 986Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:10
kolorovaný oceloryt, 33,5 x 39 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Stieler
(1775-1836)
Verein Staaten von Nord America
No.: 985Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:09
kolorovaný oceloryt, 35 x 39,3 cm, F. von Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Stieler
(1775-1836)
West Indien und Central Amerika
No.: 984Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:08
kolorovaný oceloryt, 33,6 x 40,5 cm, gest. V. Hase, Berge v. Stichart, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Zavřel
(1884-1947)
Pomník Miladě a Heleně
No.: 979Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:03
bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, tisk Ant. Daněk, vydal autor nákladem vlastním, Praha 1940, pův. brož, 77 s., obálka při krajích zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jan Čep: Cesta na jitřní
No.: 975Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:59
kniha, podpis básníka v tiráži, litografie ve frontispisu a v závěru a podpis v tiráži V. Mašek, vydal Melantrich, Praha 1930, pův. brož s celofán. přebalem, 16s., velmi dobrý stav, celofán poškozen, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského
No.: 971Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:55
Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu
No.: 961Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:45
bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Sůra
(1929-2011)
Miloš Doležal: Kamení
No.: 956Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:40
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jožka Baruch
(1892-1966)
Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života
No.: 954Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:38
bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Jos. Hora: Hladový rok
No.: 953Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:37
kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Napříč Fantomázií
No.: 948Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:32
kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štěch
(1908-1982)
B. Houdek: Karel Štěch - Grafické dílo
No.: 937Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:21
kniha, podpis a věnování autora, sign. dřevoryt autoportrét ve frontispusu, soupis výstav a popisný seznam grafického díla s 2 pův. dřevoryty Karla Štěcha, 32 reprodukcí, vydalo Krajské nakladatelství, České Budějovice 1958, brož, 78s. + XXXII., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, st…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Jan Kristofori
No.: 918Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:02
katalog, podpis výtvarníka, autor textu Miroslav Klivar, typografie Václav Rytina, vydalo nakladatelství Victoria Publishing, a.s, Praha 1995, 155 s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the president of Lyra Pragensis, member of The Association of Prague Fine Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hvížďala
(1941)
Jak myslet umění - rozhovory s výtvarníky
No.: 905Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:49
kniha, podpisy K. Hvížďala, J. Sozanský, I. Wernisch?, vydala Mladá fronta, Praha 2013, 240s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
4x podepsaný katalog
No.: 902Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:46
katalog, 4x podpis M. Holý, Nové obrazy M. Holého, Galerie č. fondu výtv. um., 1956, Dny v krajině, Galerie V. Špály, 1961, 2x Miloslav Holý, Galerie Kniha, 1954 a Mánes, Praha, 1967, 4x sešit, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Preisler, V. Bukovac, J. Obrovsky and …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Patočka
(1907-1977)
Konvolut novinových výstřižků (1977)
No.: 893Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:37
výstřižky, obs. Rudé právo, Tvorba, Mladá fronta, Lidová demokracie a Dikobraz - dokumentace nenávistné režimní kampaně proti prvnímu mluvímu Charty 77, 11 výstřižků s ručně dopsaným datem a místem publikování textu, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Ústřety č. 2
No.: 890Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:34
sešit, bulletin, příloha stud. časopisu Situace, vyd. SSM FF UK, květen 1989, náklad 150ks, red. Marek Vajchr ad., obs. mj. rozhovor s Karlem Šiktancem, 27s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Zeman
(1944)
Prognostika a přestavba
No.: 883Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:27
časopis, T 89/8 (Technický magazín), výtisk s legendárním článkem Miloše Zemana Prognostika a přestavba (str. 6-9), intaktní stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Informace pro členy Svazu českých spisovatelů
No.: 881Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:25
dokument, (bulletin - rozmnoženina strojopisu) o protestech tzv. Seifertova svazu spisovatelů proti rozhodnutí Ministerstva kultury o Nakl. ČS. spisovatel, o zahraničních stycích a spisovatelských domovech (jménem J. Seiferta - předsedy a místopředsedů J. Brabce a K. Ptáčníka), 8 listů sepnutých spo…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Informační servis
No.: 880Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:24
noviny, konvolut 3 čísel: č. 8 (1989), 47 a 48 (1990), vyd. Nezávislé tiskové středisko, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
A-kontra - zprávy alternativních aktivit
No.: 879Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:23
časopis, č. 20-21 a č. 22-24/1992, vyd. Československé anarchistické sdružení, Praha, 1992, obs. např. rozhovory s Egonem Bondym nebo členkou RAF aj., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Propagandistické letáky okupačních vojsk (srpen 1968)
No.: 877Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:21
letáky, 5ks, obs.: 1) Leden - Ano! Kontrarevoluce - Ne! 2) Prohlášení k občanům ČSSR 3) Vyhlasenie k občanom ČSSR (ušpiněno) 4) Občané Československa (ušpiněno) 5) Prichod do Moskvy prezidenta ČSSR L. Svobody; zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Neprošli...
No.: 872Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:16
noviny, Reportéři Rudého práva o nedávných událostech, novinový formát s množstvím čb. fotografiích z Prahy a tendenčními texty o zásahu při prvním výročí srpnových událostí, včetně desítek portrétů zadržených, 32s., vyd. Rudé právo k 31.8.1969, + přiložen strojopis s provoláním dělníků a studentů k…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jurij Gagarin
(1934-1968)
První člověk ve vesmíru
No.: 868Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:12
noviny, 2x Rudé právo (12. a 13. 4. 1961), 1x Večerní Praha (12.4.1961) a 1x LIdová demokracie (13.4.1961), otřepené okraje, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Student, týdeník mladé inteligence 19-21, 24-26, 28, 31-34 / 1968
No.: 863Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:07
noviny, nejradikálnější periodikum Pražského jara, s nastoleným sloganem Už žádná tabu, přinášejícím jako první u nás informace o demonstracích v Polsku, o politických zločinech a vykonstruovaných procesech v SSSR, o postojích Izraele, k emigračním tématů nebo zpochybňující oficiální verzi smrti Jan…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
2x Tribuna otevřenosti
No.: 862Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:06
noviny, 2 výtisky (a+b) se zkráceným záznamem večera otázek a odpovědí ve Slovanském domě 13.3. a v PKOJF 20.3.1968, vyst. např. J. Smrkovský, J. Procházka, P. Kohout, J. Kroha, O. Šik, G. Husák, K. Kosík, aj., trochu opotřebené okraje, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Oficiální listopad 1989
No.: 861Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:05
noviny, 1x číslo oficiálního tisku Mladé fronty, Rudého práva, Svobodného slova a Obrany lidu ze dnů po 17. listopadu, který předstíral, že nic významného neudálo, dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED