• Tomáš Kempenský

    (1380-1471)

    Thomae A Kempis Canonici Regularis ordin: S. Augustini De Imitatione Christi Libri quatuor

    No.: 1517

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:01

    kniha, populární spis o následování Krista z pera řeholníka a představitele hnutí Devotio moderna Tomáše z Kempenu, rytina Krista s křížem a jeho následovníky na titulu, rytina s vyobr. autora za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, záhlaví, viněta v závěru, Apud Corn: ab Egmondt., Col…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Žena v množném čísle

    No.: 1498

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:42

    bibliofilie, Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimentace - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 212s., dobrý stav, obálka při krajích zažloutlá, kraje hřbe…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Zpáteční lístek - básně 1932

    No.: 1497

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:41

    bibliofilie, obálka, titulní list a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 236s., velmi dobrý stav, vazba není slepená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau,…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima - nové vydání

    No.: 1496

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:40

    bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Viktor Dyk: Krysař

    No.: 1452

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:56

    bibliofilie, frontispis, 3 přílohy, viněty v titulu a v textu vše dřevorytem, vazba, návrh předsádky a úprava Fr. Kysela, tisk Grafia, 1. sv. ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pův. reliéfní celopl. vazba se zlac. písmem, 79s., ruční papír, vázal Ant. Jelínek, velmi dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1872-1941)

    Jaroslav Hutka: Slova & písně

    No.: 1327

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:51

    bibliofilie, orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě

    No.: 1319

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:43

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Jakovlevič Bilibin

    (1876-1942)

    Skazki. Carevna Ljaguška

    No.: 1281

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:05

    bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Hommage á Meissonier

    No.: 1263

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:47

    bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helena Konstantinová

    (1946)

    J. Giono: Muž, který sázel stromy

    No.: 1246

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:30

    bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Jaroslav Foglar: Jeskyně Saturn

    No.: 1217

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:01

    sešit, původní komiks Káji Saudka podle scénáře Jaroslava Foglara, předmluva P. Nosek, ob. a kresby K. Saudek, vydalo nakladatelství Zlatý kůň ve spolupráci s Českou speleologickou společností, 1991, nestr. (24s.), sešit, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zázrak

    No.: 1064

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:28

    fix, papír, 21 x 28,8 cm, monogr. PD J., rám, dole napsáno: Je opravdu zázrak, Marie, že jsme zůstali normální., papír mírně ušpiněn, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Die Markschaft Maehren Nro. 114.

    No.: 1053

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:17

    kolorovaná mědirytina, 20,5 x 31 cm, zašlý papír s obtisky prstů na okrajích, dvě šmouhy od barvy v přímo v tisku, u levého dolního rohu papír perforován, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Saatz, Rakonitz und Ellen Bogen mit dem Distrikte Egger und der Hauptstadt Prag Nro. 96.)

    No.: 1052

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:16

    kolorovaná mědirytina, 21 x 34,5 cm, zašlý papír, u horního a spodního okraje několik tmavších obtisků od prstů, na levém okraji papíru perforace, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Chrudim Tchaslau und Kurzim Nro. 99.

    No.: 1051

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:15

    kolorovaná mědirytina, 23,5 x 33,5 cm, zašlý papír, u levého okraje papír lehce ušpiněn a perforován, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königreichs Böheim (Kreise Bunlau und Leitmeritz nro. 97)

    No.: 1050

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:14

    kolorovaná mědirytina, 22,5 x 30,7 cm, ušpiněný papír, na levém okraji papír poškozen, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Circulus Saxoniae Inferioris

    No.: 1036

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:00

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 57,3 cm, uprostřed přeloženo a na několika místech zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Gouvernement General de L´Isle de France

    No.: 1034

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:58

    kolorovaná mědirytina, 1754, 49,5 x 53,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý, místy skvrny, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František B. Kouba

    (1906-1938)

    Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem

    No.: 966

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:50

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Václavíček

    (1916-1989)

    Jaromír Měšťan: Zvěrokruh

    No.: 965

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:49

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    No.: 955

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helmut Gauweiler

    Deutsches Vorfeld im Osten : Bildbuch über das Generalgouvernement

    No.: 894

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:38

    kniha, fotografická publikace oslavující budování nového ráje na východě tzv. Generalgouvernement na území okupovaného Polska, sestavil ve spolupráci s oddělením Hlavním propagandy H. Gauweiler, vydal Buchverlag Ost, Krakau 1941, polopl. vazba, 207s.,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Studio 1928/1929 (měsíční revue pro filmové umění)

    No.: 891

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:35

    kniha, redakce: Karel Smrž, souvazba 10 čísel, č. 1 (říjen 1928) až č. 10 (prosinec 1929), pův. přední i zadní části obálek všech čísel vevázány vzadu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, dobová clpl. převazba, lehce otřepené okraje desek, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Analogon 1-15 + 22

    No.: 887

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:31

    časopis, kultovní česká surrealistická revue s podtitulem Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus, 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenč…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Grygar

    (1926)

    Sešity pro mladou literaturu 1-33

    No.: 886

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:30

    časopis, kompletní soubor všech čísel od r. 1966 do č. 33 (1969, zákaz vydávání tutlu), zcela zásadní periodikum pro vzepětí a nepoddajnost české literatury v závěru 60. let, zároveň i generační platforma osobností typu P. Kabeš, J. Gruša, P. Šrut, M. Topinka, J. Vodňanský, I. Wernisch aj., typograf…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Jiří Trnka

    No.: 1544

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:28

    fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hermína Melicharová

    Hesiodos: Zrození bohů

    No.: 1274

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:58

    bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Já snad vyletím z kůže

    No.: 1063

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:27

    lavírovaná tuš, uhel, papír, 24,1 x 32,7 cm, mírně zašlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Jižní Ameriky

    No.: 1029

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:53

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    A. Avdějenko: Miluji

    No.: 1478

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:22

    kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.