• Adolf Foehr

    (1880-1943)

    Bauten und Entwürfe

    Položka č.: 1532

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:16

    kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    Položka č.: 1529

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:13

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937

    Položka č.: 1507

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:51

    kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    Položka č.: 1506

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:50

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhau…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Praha s prsty deště

    Položka č.: 1501

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:45

    bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole B…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Básně noci

    Položka č.: 1500

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:44

    bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Weinfurter

    (1876-1942)

    Zázraky a jejich výklad okultními naukami

    Položka č.: 1447

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:51

    kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VII.

    Položka č.: 1414

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:18

    bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1404

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:08

    kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    Položka č.: 1385

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    Položka č.: 1248

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 1235

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19

    bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Václav Eisenreich

    (1892-1969)

    Žena a muž

    Položka č.: 1183

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:27

    2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, žák V. Šípa a J. Konůpka, poté studium na AVU v Praze u J. Obrovského a M. Švabinského

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zmizíme

    Položka č.: 1078

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:42

    tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Ve službě nepiju

    Položka č.: 1061

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:25

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Inzerát

    Položka č.: 1059

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:23

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    Položka č.: 970

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:54

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    Položka č.: 964

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:48

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    Položka č.: 940

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Kavárna A.F.F.A.

    Položka č.: 889

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:33

    4x sešit, neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha Noční bar č.1/1987, roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č.…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    Položka č.: 1481

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:25

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)

    (1838-1889)

    Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín

    Položka č.: 1443

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:47

    kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Z pařížských dopisů Jana Zrzavého

    Položka č.: 1328

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:52

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Antonová

    (1930-2021)

    Petr Kopta: Nevinobraní

    Položka č.: 1270

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54

    bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Sýs a Pavel Taussig

    Báseň a kresba

    Položka č.: 1199

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:43

    tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Mikuláš s čertem a andělem

    Položka č.: 1060

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:24

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Jakýpak děkuju! To bylo na dobírku!, od pravého dolního rohu k levému hornímu rohu politý papír, na pravé straně mimo kresbu ušpiněno, ohmataný papír, levý dolní růžek ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Karlštejnsko

    Položka č.: 1047

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:11

    tiskovina, mapa, 44 x 60,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Střední Berounka, vodácko-tábornická mapa

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:10

    tiskovina, mapa, 43,5 x 65,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Horní Berounka, vodácko-tábornická mapa

    Položka č.: 1045

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:09

    tiskovina, mapa, 43,7 x 61 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Soutok Sázavy s Vltavou

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:08

    tiskovina, mapa, 45 x 61,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook