• Karel Weinfurter

    (1876-1942)

    Zázraky a jejich výklad okultními naukami

    No.: 1447

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:51

    kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VII.

    No.: 1414

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:18

    bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1404

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:08

    kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    No.: 1385

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:49

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    No.: 1248

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:32

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    No.: 1235

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:19

    bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disc…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Václav Eisenreich

    (1892-1969)

    Žena a muž

    No.: 1183

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:27

    2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, the disciple of V. Sip and J. Konupek, studied at the atelier of J. Obrovsky and M. Svabinsky at The Academy of Fine Art…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zmizíme

    No.: 1078

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:42

    tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Ve službě nepiju

    No.: 1061

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:25

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Inzerát

    No.: 1059

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:23

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    No.: 970

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:54

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    No.: 964

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:48

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 940

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Kavárna A.F.F.A.

    No.: 889

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:33

    4x sešit, neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha Noční bar č.1/1987, roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č.…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    No.: 1481

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:25

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)

    (1838-1889)

    Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín

    No.: 1443

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:47

    kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Z pařížských dopisů Jana Zrzavého

    No.: 1328

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:52

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Antonová

    (1930-2021)

    Petr Kopta: Nevinobraní

    No.: 1270

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:54

    bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Sýs a Pavel Taussig

    Báseň a kresba

    No.: 1199

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:43

    tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Mikuláš s čertem a andělem

    No.: 1060

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:24

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Jakýpak děkuju! To bylo na dobírku!, od pravého dolního rohu k levému hornímu rohu politý papír, na pravé straně mimo kresbu ušpiněno, ohmataný papír, levý dolní růžek ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Karlštejnsko

    No.: 1047

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:11

    tiskovina, mapa, 44 x 60,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Střední Berounka, vodácko-tábornická mapa

    No.: 1046

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:10

    tiskovina, mapa, 43,5 x 65,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Horní Berounka, vodácko-tábornická mapa

    No.: 1045

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:09

    tiskovina, mapa, 43,7 x 61 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Soutok Sázavy s Vltavou

    No.: 1044

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:08

    tiskovina, mapa, 45 x 61,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Dolní Berounka

    No.: 1043

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:07

    tiskovina, mapa, 43,5 x 59, 5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Brdy část hřebeny

    No.: 1042

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:06

    tiskovina, mapa, 2008, 41,3 x 58,7 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Stingl

    (1930-2020)

    Indianer ohne Tomahawks

    No.: 924

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:08

    kniha, podpis a věnování M. Stingla v titulu, vydal Urania-Verlag, Leipzig 1977, pl. s ob., 228s., velmi dobrý stav, okraje obálky drobně poškozené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion (Básně)

    No.: 899

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:43

    Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    No.: 1372

    Auction price: 650 CZK (28 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:36

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Current price: 650 CZK (28 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Washington Irving

    (1783-1859)

    Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského

    No.: 1514

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:58

    kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.