-
Adolf Alex Jelínek
(1890-1957)
Ex libris
No.: 1196Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:40
bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkocých desek s autorovým podpisem na titulu.
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Otec s dcerou
No.: 1093Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:57
tužka, papír, 14,8 x 10,7 cm, dole text: -Tatíčku, pohoupej mne. -Jo, to bys mi musela opatřit nějakou staromódní židli., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Podmořský výjev
No.: 1092Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:56
tuš, papír, 14,5 x 11,3 cm, dole text: -Stavělo by se rychleji pí koljuško, nebýti těch sepií inkoustových., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Žraloci
No.: 1091Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:55
tuš, papír, 14,6 x 11,4 cm, dole text: -Ba, jeden tatínek uživí devět harantů, ale devět dětiček fotra neuživí….., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
O berlích
No.: 1090Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:54
tuš, papír, 15,5 x 11,1 cm, monogr. PD N, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Ze sportu diluviálního
No.: 1089Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:53
tuš, papír, 15,3 x 11,1 cm, monogr. PD N, nahoře text: Ze sportu diluviálního. (30.000 let před olympiádou), Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Beze slov (Cognac)
No.: 1087Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:51
propiska, papír, 7,7 x 14,9 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Johann Bapt. Langthaler
Reisebilder von der Adria aus Herzegowina und Bosnien
No.: 983Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:07
kniha, německy, 106 čb. ilustrací, vyd. Druck und Verlag des Kath. Pressvereines, Linz, 1904, plpl. převazba, 212s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Novoročenka 1972
No.: 930Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:14
serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Svoboda
(1920-2002)
V. Ptáčková: Josef Svoboda
No.: 912Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:56
kniha, podpis světoznámého scénografa a výtvarníka Jos. Svobody v monograficky provedeném katalogu, vydal Divadelní Ústav Praha, 1984, ed. Režisér - Scénograf sv. 12, brož., 203s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Dikobraz
No.: 884Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:28
časopis, konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo (Druhé zvláštní vydání ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jir…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mathilde Ringelsberg
Květiny
No.: 1596Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:20
5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
BLLOW-ICE
No.: 1577Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:01
fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Happy New Year 71
No.: 1554Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:38
fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Foehr
(1880-1943)
Bauten und Entwürfe
No.: 1532Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:16
kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdinand Deml
(1902-1974)
Prager Akademiker-führer
No.: 1529Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:13
kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937
No.: 1507Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:51
kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academ…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
No.: 1506Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:50
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Praha s prsty deště
No.: 1501Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:45
bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Básně noci
No.: 1500Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:44
bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Weinfurter
(1876-1942)
Zázraky a jejich výklad okultními naukami
No.: 1447Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:51
kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje VII.
No.: 1414Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:18
bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1404Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:08
kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
No.: 1385Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
No.: 1248Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 1235Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disc…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Václav Eisenreich
(1892-1969)
Žena a muž
No.: 1183Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:27
2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, the disciple of V. Sip and J. Konupek, studied at the atelier of J. Obrovsky and M. Svabinsky at The Academy of Fine Art…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Jiránek
(1938-2012)
Zmizíme
No.: 1078Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:42
tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dušan Pálka
(1942-2011)
Ve službě nepiju
No.: 1061Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:25
tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dušan Pálka
(1942-2011)
Inzerát
No.: 1059Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:23
tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED