-
Stanislav Kostka Neumann
(18745-1947)
Kniha lesů, vod a strání
No.: 730Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal Al. Srdce, Praha 1921, 2000 výtisků, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Mathesius
(1888-1952)
Nová ruská poesie
No.: 728Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování překladatele, typo. J. Štyrský, vydalo nakladatelství Sfinx B. Jandy, Praha 1932, 541. sv. Nové cíle, Ex. 5/50, 148 s., pololožená vazba, lehce odřený, dole poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štika
(1898-1975)
Jan Šnobr: Severní záře
No.: 727Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, 5x linoryt K. Štika, typo. K. Svolinský, vydal Josef Hladký, Hranice 1929, 11 sv. edice Amfora, Ex. 121/300, 56 s., polopergamen. vazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ot. Štorch - Marien: Lilie v korsetu
No.: 725Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podepsal a vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1922, 55 sv. edice Aventinum, výzdoda J. Zrzavý, úprava V. H. Brunner, Ex. 243/550, 42 s., clpl. vazba s reliéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Toman
(1877-1946)
Soubor veršů I. - VI.
No.: 724Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
6x kniha, Pohádky krve, Torso života, Melancholická pout, Sluneční hodiny, Měsíce - Hlas ticha, Stoletý kalendář, 3x podpis básníka, vydal Fr. Borový, Praha 1928, 1929, 1930, 1932, 1937, 60 + 58 + 54 + 47 + 67 + 83 s., 5x clpl. a 1x plpl. vazba bez obálky se zlatým ražením, hřbety lehce vybledlé, ji…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Slezské písně
No.: 716Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, 2x přípis s podpisem P. Bezruč, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, kožená vazba, 194s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jón Svensson
(1857-1944)
Nonni a Manni: Tři povídky o dvou islandských hoších
No.: 711Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 12 cm, podpis autora na titl. straně. vyd. Vyšehrad, Praha, 1934, il. Jiři Židlický, clpl. převazba, 254s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born (katalog)
No.: 706Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podp. na vnitřní straně ob. A. Born, vyd. SČVU, Praha, 1990, obs. řadu čb. a bar. vyobr. a drobné texty B. Stehlíkové, Fr. Dvořáka a M. Macourka, pův. sešit, nestr., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Pr…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Kalista
(1900-1982)
Blahoslavená Zdislava z Lemberka - listy z dějin české gotiky
No.: 763Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis a věnování Z. Kalisty, 4. sv. edice Sůl země, vydala Křesťanská akademie, Řím 1969, brož, 325s., někt. listy zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Langer
(1888-1965)
Pět povídek z vojny
No.: 562Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Charbin 1920, 102 s., obálka vevázaná, pl. kožená vazba, zl. ořízka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Mezinárodní výstava karikatur a humoru
No.: 251Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog legendární výstavy, kterou uspořádali Emil Filla, Adolf Hoffmeister a Alois Wachsmann, proti níž ostře protestoval německý velvyslanec a posléze se dočkala bezprecedentního cenzurního zásahu v expozici, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1934, obs. seznam 536 vystavených prací (Cocteau, O. D…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Chaloupek
(1958)
Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu
No.: 247Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
No.: 633Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Podešva
(1893-1979)
Josef Chaloupka: Vzplanutí
No.: 209Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava Fr. Podešva, Vydavatelské družstvo Moravsko-slezské Revue, Brno 1920, 36 s., obálka vevázaná, clpl. vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Preisler, J. Bukovac and A. Brömse at the Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
No.: 601Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jan Čarek: Smutný život
No.: 592Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Novák
(1870-1949)
Fotografie s podpisem
No.: 791Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8,5 cm, 1x fotografie s podpisem a štítek s podpisem, nalepeno na papíře, 1x volná podepsaná fotografie, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Konstantin Biebl: Zrcadlo noci
No.: 648Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby (kolorovaná v titulu) V. Tittelbach, vydal F. J. Müller, Praha 1939, nestr., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Motyčka
(1886-1960)
Josef Holý: Černé moře
No.: 736Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava Jar. Motyčka, vydal Přemysl Plaček, Praha 1912, 56 s., pl. kožená vazba, desky místy odřené, naprasklá předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Proklamace Čechoslovákům v Americe
No.: 43Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
lístek s obálkou, Proclamation to the Czechoslovak People in America, text anglicky, česká verze textu známa s výzd. V. Preissiga, Chicago, 11.2.1918, ob. trochu potrhaná, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Jean Giono: Vysočiny
No.: 20Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Karel Šelepa: Italské jaro
No.: 629Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. mědirytina ve frontispisu a návrh vazby Em. Frinta, podpis básníka na titulu, 2. sv. ed. Slunovrat, tisk Müller a spol., úprava A. Novák, vydala Družstevní práce, Praha 1928, zdobená celokož. vazba se zlac. poli a ořízkou, ex. 152/400, 43 s., papír van Gelder, svázalo knihařství D…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Nos
No.: 628Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, Ex. 149/400, 55 s., pl. kožená vazba, vzadu prasklá předsádka, lehce odřené desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Pavelka
(1894-1948)
Rudolf Medek: Dáma ve smutku
No.: 627Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept a úprava Fr. Pavelka, vydal F. Lukavský, Český Třebová, Ex. 205/350, 27 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. J. Preisler and M. Švabinský at the Academy in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Martínek
(1887-1960)
Ráj srdce.
No.: 626Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevorytem Otto Molitor před titulem, přednostní výtisk, vydala Huť krásné knihy Moravského kola spisovatelů, Brno 1926, dobová karton. vazba, italský ruční papír, 50 s., pův. obálka nalepená na deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Franta Bidlo
(1895-1945)
Josef Hora: Popelec, svět a kumšt
No.: 748Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hora, kresby a obálka Fr. Bidlo, typo. úprava R. Hála, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 68 s., brož, lehce zašpiněná, v horním rohu zateklina, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alois Chvála
Jan Týml: Vyznání
No.: 747Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, dřevořezba a úprava Alois Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1931, 41 s., brož., při okraji lehce zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikuláš Medek
(1926-1974)
Výstava obrazů
No.: 268Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, unikátní dokument z doby zákazu veřejné prezentace umělce, pozvánka na neoficiální výstavbu obrazů v ateliéru v Letohradské č. 5, 1 list se seznamem 8 vyst. prací, 1975, stopy po složení, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. K. Muller, V. Rada, F. Muzika and F.…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED