• Mark Noble

    (1754-1827)

    Memoirs of the Protectoral-house of Cromwell

    No.: 1511

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:55

    kniha, dvousvazkové dějiny rodu lorda protektora Olivera Cromwella, portrét autora ve frontispisu, dedikační výjev za titulem, rozkládací genealogické, heraldické a vexilologické stromy, faksimile listin, portréty členů Cromwellovy rodiny, sídla, vše mědirytem, marginálie, záhlaví, anglický text, vy…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Nikl

    (1960)

    Takitak

    No.: 1227

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:11

    bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Justus Lipsius

    (1547-1606)

    I. Lipsi[i] Politicorvm Sive Civilis Doctrinae Libri Sex. Qui ad Principatum maxime spectant. Additae Notae auctiores, tum & De Vna Religione liber

    No.: 1522

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:06

    kniha, 3 politické spisy, nakladatel. signety v každém titulu, latinský text, antikva, iniciály, záhlaví , kustody, tisk Apud Gvilielmvs Blaev (Willem Blaeu) , Amsterodam 1632, 308, 86, 52 s., rozměr 11,5 x 7 , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Century of the common man

    No.: 1204

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:48

    3 x serigrafie, 1943, 51 x 40,5 cm, jednotlivé listy signovány, Two Speeches by Henry A, Wallace Vice-President of the United States, Silk Screen prints by Hugo Gellert, International workers order New York, velikost tisků 38,6 x 33, volné listy, soubor není kompletní, na papíře místy skvrnky, mírně…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hondius

    Mapa Čech

    No.: 1040

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:04

    mědirytina, 1613, 41 x 54,5 cm, rám, papír zašlý, uprostřed přeložený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Tabula Generalis Marchionatus Maraviae in Sex Circulos Divisae

    No.: 1038

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:02

    kolorovaná mědirytina, 49,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo, při okrajích ohmataný a místy natržený papír, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Regni Bohemiae, DVC. Silesiae, MarchionatVVm Moraviae et Lvsatiae

    No.: 1037

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:01

    kolorovaná mědirytina, 1748, 50,5 x 55 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a ohmataný, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Miotte

    (1926-2016)

    Saint Malo

    No.: 1186

    Auction price: 5.500 CZK (230 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:30

    5x serigrafie, 1996, 42 x 60 cm, vše sign. PD Miotte, soubor pěti signovaných serigrafií s básní Jiřího Kosteleckého, přiložen katalog s podpisy obou autorů, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (230 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Franciscus Ignatius Stiler

    (1641-1721)

    Annus Franciscorum, Sive Historica Eorum Ephemeris Eventuum, gestorúmque variorum memorijs : secundùm Anni dies conscripta, Alteri majori Operi De Claris Viris Franciscis, Auspicijs S. Francisci Xaverij Praemissa et vulgata

    No.: 1521

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:05

    kniha, kalendář k oslavě sv. Františka a jeho dalších kanonizovaných jmenovců, soupis slavných nositelů jména podle jejich výročí v měsících v roce, obsahuje obě pololetí, druhé pololetí tisk Jiří Černoch, latinský text, antikva, iniciály, kustody, živé záhlaví, koncové viněty kapitol, dobová perga…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Mapa Moravy

    No.: 1041

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:05

    mědirytina, 48 x 58 cm, rám, na papíru na několika místech skvrny, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Adolf Branald: Kdo uchová město?

    No.: 1332

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:56

    bibliofilie, 5x litografie J. Boudy, 4. svazek edice EVA, vydala Bonaventura, Praha 1991, Ex. 129/200, ruční papír z Velkých Losin, 41 s., volné listy v org., papír. přebalu, skvrna na papíře, restaurováno, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho

    No.: 1272

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:56

    bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    Sebevražda hromadným jevem společenským

    No.: 980

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:04

    kniha, podpis T. G. Masaryka v titulu s vročením 1929, vydal Čin, Praha 1926, pův. celopl. vazba, 284s., velmi dobrý stav, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Carminvm poetarvm novem, lyricæ poeseωs principum, fragmenta

    No.: 1526

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:10

    kniha, básně devíti antických básníků, paralelní řecký a latinský text, antikva, antičtí básnícitiskař. signet v titulu, tisk ex officina Christophori Plantini, Antverpiae 1567, celokož. vazba s zlac. rámováním a ořízkou, 200 s., 12 x 8,5, odřené hrany desek, odpadlé přední desky , Provenance: A…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Orbis pictus. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Świat w obrazach. Le Monde en tableaux.

    No.: 1523

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:07

    kniha, úvodem krátká biografie Komenského od převzatá od Palackého, k vydání připravil a slovem uvedl Jos. Chmela, šestijazyčný text doprovázený do dřeva rytými ilustracemi, užitými ve starších vydáních, první sign. G. Sturm, vydal Jan Host. Pospjšil w Hradcy Králowé 1833, pozdější polokož. vazba s …

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Albis (Fluvius Germaniae celebris) A Fontibus ad Ostia

    No.: 1055

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:19

    kolorovaná mědirytina, 40,5 x 49,7 cm, uprostřed přeloženo, zažloutlý papír, na dvou místech u okraje natržený papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Avstria / Archidv Catvs Auctore / Wolfgango Lazio

    No.: 1054

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:18

    kolorovaná mědirytina, 37 x 53,5 cm, zažloutlý a ušpiněný papír, uprostřed přeloženo, pravý dolní a horní roh papíru pokrčený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik

    No.: 931

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:15

    katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kay Heinrich Nebel

    (1888-1953)

    Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.

    No.: 1233

    Auction price: 3.600 CZK (150 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:17

    bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.600 CZK (150 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Jan Tomsa

    (1753-1814)

    Djl druhý knihy k čtenj pro sedlské sskoly w cýs. král. zemjch

    No.: 1524

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:08

    kniha, česká čítanka pro žáky škol s výchovnými a mravně naučnými texty, části textu tištěny různými typy písem, antikvou vzorovým psacím písmem (kurentem nebo humanistickou polokurzívou), základ novogotickou frakturou, kustody, signatury, panovnický znak v titulu, viněta, dekorace v záhlaví, s. 171…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Wilhelm Nakatenus

    (1617-1682)

    Coeleste palmetum Variis Officiis, Litaniis, Precibus, instuctionibus, Psalmorum Interpretationibus, Meditationibus contoversiis

    No.: 1518

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:02

    kniha, kniha žalmů, kázání, zpěvů na celý liturgický rok, 32 rytin s biblickými motivy, 2 heraldické rytiny za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, signatury, živá záhlaví, iniciály, linky, tisk Apud Ioannem Wilhelmum Friessem, Coloniae (Kolín n. R.) 1691, dobová kožená vazba s třemi v…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    No.: 1335

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:59

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Jedenáct grafických listů

    No.: 1243

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:27

    bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Sebastian Münster

    (1488-1552)

    Praga 1574

    No.: 1058

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:22

    kolorovaný dřevoryt, 1574, 25,7 x 16,5 cm, rám, Sebastian Munster (1489 - 1552) patřil mezi nejuznávanější kartografy šestnáctého století. Jeho hlavním dílem byla Kosmografie, která byla publikována v šesti jazycích v období mezi lety 1544 a 1578. Později byla revidována a znovu vydána Sebastianem…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Pohádky

    No.: 1557

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:41

    kombinováná technika, papír, jedenáctkrát 25 x 16,4 cm, sign. D Seydl, na zadní straně razítko: Zdenek Seydl z pozůstalosti, papír je prohnutý, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Konupek and F. Kysela

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Soubor šesti exlibris

    No.: 1185

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:29

    4x dřevoryt, 1x lept, 1x zinkografie, 13,3 x 11,8 - 7,7 cm, 1x sign. PD P. Kotík, lept značen LD v desce Prav. Kotík 1925, 4x monogramováno v tisku, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prag…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Orientale de L´Empire de Russie en Asie

    No.: 1032

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:56

    kolorovaná mědirytina, 1750, 47 x 59 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Archiducatus Austriae Inferioris

    No.: 1031

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:55

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Nahoru a dolů - Hloubkové básně

    No.: 1284

    Auction price: 2.900 CZK (121 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:08

    bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and…

    Current price: 2.900 CZK (121 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI

    No.: 1486

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:30

    kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.