Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Josef Čapek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1945)
Bratři Čapkové: Lásky hra osudná
No.: 1464Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:08
bibliofilie, obálka, značka v titulu a úprava J. Čapek, vydal Otakar Štorch - Marien, Praha 1922, 52. sv. edice Aventinum, 2000 výtisků, 48 s., brož., skvrny na obálce, vpisky a razítko, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1945)
Georges Duhamel: Půlnoční zpověď
No.: 1465Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:09
bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Sc…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1945)
J. W. Goethe: Římské Elegie - Benátské Epigramy
No.: 1466Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:10
kniha, obálka, naklad. značka a viněta v titulu vše linorytem a úprava J. Čapek, přel. Ot. Fischer, 1. sv. ed. Poesie Symposia, vydal R. Škeřík (Symposion), Praha 1921, pův. brož, 65 s., obálka při okrajích lehce pokrčená a zašlá, rohy hřbetu drobně poškozené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1945)
Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína
No.: 1467Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:11
kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1945)
V. Thiele: Josef Čapek a kniha
No.: 1468Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:12
kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Pra…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Rossmann (Rare books (211th auction) - oline part)
(1905-1984)
Louis Adamič – Večeře v Bílém domě
No.: 1469Auction price: 120 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:13
kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1973)
Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.
No.: 1470Auction price: 90 CZK (4 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:14
kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 90 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar (Rare books (211th auction) - oline part)
(1897-1976)
A. Zweig: Nastolení krále
No.: 1471Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:15
kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mahen (Rare books (211th auction) - oline part)
(1882-1939)
Hercegovina
No.: 1472Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:16
kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100, skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige (Rare books (211th auction) - oline part)
(1900-1951)
E. M. Remarque: Cesta zpátky
No.: 1473Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:17
bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the fou…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šváb (Rare books (211th auction) - oline part)
(1906-1999)
Aldous Huxley: Kontrapunkt života
No.: 1474Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:18
kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic A…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1893-1973)
Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.
No.: 1475Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:19
kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design i…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Poličanský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1913-1996)
V. Majakovskij: Mexiko - New York - Praha
No.: 1476Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:20
kniha, fotomontáž na ob. K. Poličanský (pseud. Jiří Friml), připsáno a publikováno in: J. Toman: Foto/montáž tiskem (Praha 2009) s. 344 , překlad a doslov Jiří Weil, 17. sv. Lidové knihovny, rediguje F. Jungmann a Pavel Prokop, tisk V. Palán, vydala Lidová knihovna, Praha 1927,orig. brož, velmi dobr…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vít Obrtel (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1988)
Kštice Bereniky
No.: 1477Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:21
bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
John Heartfield (Rare books (211th auction) - oline part)
(1891-1968)
A. Avdějenko: Miluji
No.: 1478Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:22
kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1973)
I. Erenburg: 10HP
No.: 1479Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:23
kniha, ob. a ilustrace A. Hoffmeister, 252. sv. Aventina, vydal Dr. Ot. Štorch-Marien, Praha 1930, brož, , dobrý stav, ob. při krajích popraskaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Seifert (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1986)
Poštovní holub
No.: 1480Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:24
kniha, ob. a úprava Vít Obrtel, básně 1928-1929, 10. sv. edice Plejáda, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1929, orig. brož, 75s., obálka při krajích zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hugo Gellert (Rare books (211th auction) - oline part)
(1892-1985)
Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1
No.: 1481Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:25
kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige (Rare books (211th auction) - oline part)
(1900-1951)
SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky
No.: 1482Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:26
sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige (Rare books (211th auction) - oline part)
(1900-1951)
V. Vančura: Pekař Jan Marhoul
No.: 1483Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:27
kniha, 19 x 13,5 cm, ob. a typografie K. Teige, spolupráce na ob. O. Mrkvička, 4. sv. Edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 136s., celokož. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1980)
Jean Giono: Země zpívá
No.: 1484Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:28
kniha, dvoubarevný titul. list, obálka a vazba Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 84. sv. edice Symposion, 395 s., clpl. vazba, zkosený hřbet, naprasklá předsádka, lehce zašlá vazba jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1980)
D.H. Lawrence: Panna a cikán
No.: 1485Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:29
kniha, titul. list, vazba a exlibris Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 81. sv. edice Symposion, 218 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
John Heartfield (Rare books (211th auction) - oline part)
(1891-1968)
J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI
No.: 1486Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:30
kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige (Rare books (211th auction) - oline part)
(1900-1951)
Philippe Soupault: Bratři Durandeau
No.: 1487Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:31
kniha, obálka J. Jelínek, titulní list K. Teige, 14. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 111 s., brož., obálka při okrajích lehce zažloutlá, zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and a…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Chochola (Rare books (211th auction) - oline part)
(1893-1942)
Jaromír Měšťan: Hoch ve smutku
No.: 1488Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:32
kniha, obálka a úprava K. Chochola, Edice Sdružení Jihočeských Výtvarníků, 1935, 61 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1973)
Nevěsta
No.: 1489Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:33
kniha, úprava, obálka, karikatury A. Hoffmeister, 27. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 55 s., brož., zašpiněná obálka, na obálce skvrny, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1893-1973)
Vl. Majakovskij: 150,000.000
No.: 1490Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:34
kniha, podpis, litografie a typo. úprava V. Mašek, podpis překladatele B. Mathesiuse, vydalo nakladatelství Melantrich, Praha 1945, 103 s., brož, na obálce drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vít Obrtel (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1988)
Kštice Bereniky
No.: 1491Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:35
bibliofilie, typografie V. Obrtel, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Šíma (Rare books (211th auction) - oline part)
(1891-1971)
Vladimír Raffel: Taneční povídky
No.: 1492Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:36
kniha, 3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at Th…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige (Rare books (211th auction) - oline part)
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Abeceda - cyklus básní s tanečními kompozicemi Milči Mayerové
No.: 1493Auction price: 22.000 CZK (917 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:37
bibliofilie, fotomontáže, typografická úprava a návrh obálky K. Teige, fotografie K. Paspa, tisk Česká grafická Unie a. s., vydal J. Otto, Praha 1926 , původní brožovaná vazba, kultovní kniha českého poetismu soubor krátkých básní na jednotlivá písmena abecedy, vycházejících z asociací, jež v autoro…
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED