Peter Weibel
(1944-2023)
Beyond Art: A Third Culture
No.: 384Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 21 cm, A Comparative Study in Cultures, Art and Science in 20th Century Austria and Hungary, vyd. Springer, Wien, 2005, německý text, pův. brož, 616s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
No.: 357Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 26,5 x 19,5 cm, 35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné nerozřezané listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum a…
Otakar Březina
(1868-1929)
Básně
No.: 351Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, rukopisně psaná kniha sestávající z Březinových sbírek Tajemné dálky, Svítání na západě, Větry od pólů, Stavitelé chrámu a Ruce, psáno krasopisně černým inkoustem, ruční papír vodotisk W.P. bez ořízky, individuální clpl. vazba, vázáno v hrubé plátno, velký rozměr 37 x 25, 297 s., tužkou…
Jan Konůpek
Kniha Judith
No.: 347Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, ob., frontispis, titul. vign. a 3 celostr. kresby J. Konůpek, vydala Marie Rosa Junová, Tasov na Moravě 1938, svázal Jindřich Svoboda, vzadu razítko knihaře, 83 s., vevázaná obálka, celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: An…
František Muzika
(1900-1974)
Ch. Baudelaire: Malé básné prosou
No.: 345Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, lept ve frontispisu a vazba Fr. Muzika, 37. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 187 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, V.…
Arnould Galopin
(1863-1934)
Aeroplanem kolem světa
No.: 308Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 27 x 21,5 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1928, pevná plátěná vazba, vázal Jos. Pfeiffer, 708s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
No.: 598Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Petr Ptáček
M2 in the channel (1931)
No.: 432Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
Karel Svolinský
Karel Sabina: Upomínka na K.H. Máchu
No.: 428Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Paul Claudel
(1868-1955)
Dopis Zdeňce Braunerové z r. 1909 z Paříže
No.: 804Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID5**5 History of bids
Václav Malý
(1874-1935)
Krásy republiky Československé
No.: 558Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Dílo Felixe Jeneweina
No.: 536Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
No.: 510Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Jan Konůpek
Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie
No.: 647Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Klára Bočkayová
Jiří Olič: Letní romance
No.: 683Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Karol Baron
(1939-2004)
Pavel Řezníček: Tabákové vejce
No.: 726Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, podpis autora a výtvarníka, ilustrace K. Baron, vydala Kristina Kaiserová, Ústí nad Labem 1991, 1. sv. edice Albis international, Ex. 157/199, 42 s., karton. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Milan Kundera
G. Apollinaire: Pásmo a jiné verše
No.: 713Auction price: 1.500 CZK (63 €)
brož, 17 x 11,5 cm, podpis a věnování překladatele M. Kundery, r. 1959, vyd. SNKLHU, Praha, 1958, ed. Světová četba, sv. 193, pův. brož s obálkou, 188s., obálka v horní části natržena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode D´Emploi
No.: 697Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, podp. na tit. listě J. Kolář, vyd. Revue K, Alfortville, 1988, pův. brož, text francouzsky, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Různí autoři
Skupina Ra - P.F. 1947
No.: 245Auction price: 1.500 CZK (63 €)
katalog, soukromý neprodejný tisk edice Ra (sv. 5), náklad 100ks, v úpravě V. Reichmanna a s obálkou M. Korečka, vyd. v Brně, 1946, obs. 2x báseň (L. Kundera, Z. Lorenc) a 5 čb. vyobrazení děl (J. Istler, V. Zykmund, B. Lacina, V. Reichmann, V. Tikal), drobný sešit, v dobrém stavu, Aantiqari.at Radh…
Christian Waldvogel
(1971)
Earth Extremes
No.: 385Auction price: 1.400 CZK (59 €)
kniha, 32 x 21 cm, Nine Projects Made of Space and Time, vyd. Scheidegger & Spiess, 2010, text v angličtině a němčině, pů. clpl. vazba, 495s., výborný stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.400 CZK (59 €)
více autorů
A collection of famous pictures of the Sung Dynasty
No.: 545Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Josef Řeřicha
(1872-1959)
Dřevěné kostelíky v Karpatech
No.: 563Auction price: 1.300 CZK (55 €)
Current price: 1.300 CZK (55 €)
Různí autoři
Soubor grafický listů věnovaných J. Wolkrovi
No.: 444Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 296Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, 8 celostr. kvašových ilustrací Zd. Burian, perové ilustrace J. Foglar, IV. vydání, věnování k pololetí (lednu) 1941, vydal Jan Kobes, Praha 1940, orig. plpl. vazba, 196 s., desky lehce prohnuté, některé listy při krajích mírně ohmatané, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Básnické překlady Emanuela z Lešehradu. Výpravy do cizích zemí 1-7
No.: 218Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Akrobat
No.: 216Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, dvoubarev. typograf. kompozice ve frontispisu a úprava V. Obrtel, 1. sv. ed. Plejada, vydal R. Škeřík, Praha 1927, Ex. 5/250 Van Gelder ?, 45 s., celokožená vazba s zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
No.: 189Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Petr Bezruč
(1867-1958)
Básně
No.: 181Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
No.: 136Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…
.
No.: 110Auction price: 1.200 CZK (50 €)