auction history

  • Jaroslav Hutka

    Plechovka

    No.: 98

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, podpis J. Hutky na tit. listě, bez nakl. údajů, 1978, strojopis, clpl. vazba, 145s., výborný stav,

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: ID7**1 History of bids

  • Jan Vladislav

    (1923-2009)

    Tajný čtenář

    No.: 97

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, podpis J. Vladislava na tit. listě, edice Petlice, 1975, strojopis, brož, 119s., výborný stav,

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Josef Palivec

    (1886-1975)

    In Memoriam Josefa Palivce

    No.: 96

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, brož, dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Otto Stritzko

    (1908-1986)

    Fr. Villon: Balada - Modlitba k Panně Marii (deset překladů)

    No.: 95

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, sign. kolorovaný linoryt ve frontispisu O. Stritzko, vyd. M. Trávníček, Nový Hrozenkov, 1981, strojopis, brož, dobrý stav, , the disciple of prof. J. Benda and A. Hofbauer at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Bedřich Fučík

    (1900-1984)

    Dvanáct listů Josefu Glivickému

    No.: 94

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, vybral, úvodem a poznámkami opatřil M. Trávníček, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1985, strojopis, brož, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Pavel Herynek

    Otakar Březina: Sen o nadčlověku

    No.: 93

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, litografie ve frontispisu P. Herynek, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1977, strojopis, volné listy, dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Koenigsmark

    (1916-1993)

    Sny a nesny

    No.: 92

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě J. Koenigsmark, bez nakl. údajů, strojopis, dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Leon Paul Fargue

    (1876-1947)

    Vzpomínky fantómu

    No.: 91

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, přel. V. Holan, frontispis K. Svolinský, ed. poznámka V. Justl, vyd. J. Glivický a M. Trávníček, strojopis, volné listy, dobrý stav,

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pocta Josefu Čapkovi

    No.: 90

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, vlepený sign. dřevoryt s podobiznou J. Čapka ve frontispisu M. Florian, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, dobrý stav, , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • Miroslav Halík

    (1901-1975)

    Osm dopisů Miroslava Halíka z let 1949-1960

    No.: 89

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Miroslav Halík

    (1901-1975)

    Deset dopisů Miroslava Halíka J. Glivickému z let 1949-1961

    No.: 88

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1987, strojopis, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Karel Toman

    (1877-1947)

    Paběrky

    No.: 87

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, verše z let 1901-1926, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1983, strojopis, dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Čtyři básně Antonínu Procházkovi

    No.: 86

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, na paměť 100. výročí narození A. Procházky vyd. J. Glivický a M. Trávníček, Prostějov, 1982, strojopis, zevnitř hřbetu mírně potrháno, dobrý stav, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of prof. Schwaigr at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Pavel Herynek

    O. Březina: Prolog k Hudbě pramenů

    No.: 85

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, sign. dřevořez ve frontispisu P. Herynek, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Egon Bondy

    (1930-2007)

    Mníšek

    No.: 112

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, prosinec 1974 - leden 1975, strojopis, 47s., zachovalý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Různí autoři

    Jakémusi Alexandru K.

    No.: 111

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, texty různých autorů věnované Alexandru Klimentovi, úv. slovo I.K. (Ivan Klíma), v první textu K. Sidona ručně dokreslená znamení, autoři: J. Škvorecký, J. Gruša, L. Vaculík, S. Machonin, K. Kosík, V. Havel a další, strojopis, edice Petlice, brož, 134s., velmi dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Karel Sidon

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1976

    No.: 84

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, podpis K. Sidona na tit. listě, dobový strojopis, 1977, brož, 26s., velmi dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Dvanáct listů do Husserlova rodného města

    No.: 83

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, dobový strojopis, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    O povaze naší kultury

    No.: 110

    kniha, podpis V. Černého na tit. listě, strojopis, edice Petlice, 1975, brož, 92s., dobrý stav,

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • František Ladislav Rieger

    (1818-1903)

    Slovník naučný - nekompletní

    No.: 127

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1860 - 1890, 25,5 x 18 cm, dva svazky chybí první česká obecná encyklopedie, díl 1. A-Bžeduchové. 1860. 1028 stran -- díl 2. C-Ezzelino. 1862. 562, 548 stran -- díl 3. F-Chyžice. 1863. 1169 stran -- díl 4. I-Lžidimitrij. 1865. 1470 stran -- díl 5. M-Ožice. 1866. 1205 stran -- díl 6. P-Quousqu…

    Current price: 2.100 CZK (84 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    No.: 197

    Auction price: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, , studied at The Secondary Technical School of Ceramics

    Current price: 2.200 CZK (88 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    No.: 244

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar As…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vladimír Holan: Rhymes to Be Traded for Bread

    No.: 293

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 6x sign. bar. lept J. Istler, vyd. v Edici 33 František Janás, Praha, ex. XVII/80 na ručním papíře z Velkých Losin a s podp. vydavatele a překladatelky (Irma Charvátová) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cob…

    Current price: 3.600 CZK (144 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Stradomír Hromišský

    Písně pro prasnice

    No.: 343

    bibliofilie, 30 x 22 cm, unikátní bibliofilský tisk, jehož součástí je font navržený přímo pro tuto publikaci, vydáno pouze 46 výtisků, ve frontispisu původní prasnicogram syrového řízku, obálka z ručního papíru s příměsí prasečích štětin, vyrobeného speciálně pro tuto knihu v papírně Abram Kelly, s…

  • Oldřich Hamera

    Ztichlá klika: Sborník

    No.: 359

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 30 x 21,5 cm, 1x monotyp na ob. O. Hamera, 1x linoryt Z. Bouše, 1x lept M. Cacara, 1x kresba G. Nosch, 1x fotografie K. Varga, vyd. Ztichlá klika, 1995, ex. 19/79, pův. pevná vazba, 86s., natžená část hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Sozanský

    Člověk Job

    No.: 405

    bibliofilie, 8x sign. lept J. Sozanský, vyšlo nákladem autora, Praha, 1988, edice postav, ex. 43/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. F. Jiroudek, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

    No.: 660

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The…

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Karel Čapek: Bílá nemoc

    No.: 692

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, ob. O. Mrkvička, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, pův. brož s obálkou, 120s., flíček na obálce, jinak krásný, výborný stav, , the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID6**1 History of bids

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Prales

    No.: 733

    leporelo, 33 x 22,5 cm, raritní rozkládací prostorové leporelo, vyd. Artia, Praha, kartonová vazba s plátěným hřbetem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Velikonoce

    No.: 732