auction history

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Ladislav Vydra - Na putimské faře

    No.: 753

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 11. 2019 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1947, 21 x 28 cm, návrh na obálku, na obálce je chybně uvedeno křestní jméno autora, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Literární památky - Antikvariát u Karlova mostu

    No.: 752

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    akvarel, tuš, papír, 20,2 x 14,8 cm, návrh na obálku, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 2.100 CZK (84 €)

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Audience

    No.: 30

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, podpis V. Havla na tit. listě, edice Petlice, 1975, strojopis, brož, 45s., dobrý stav,

    Current price: 9.600 CZK (384 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Largo Desolato

    No.: 29

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    volné listy, 31 x 22 cm, strojopis, vyd. r. 1984, volné listy v kart. obálce, 81s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1975

    No.: 28

    kniha, podpis V. Havla na tit. listě, edice Petlice, 1978, strojopis, 51s., velmi dobrý stav,

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Rozpomínky

    No.: 3

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    bibliofilie, 43 x 32 cm, originální publikace obsahující akvarelové kresby s tuší, koláže a ručně psaný text Vojtěchem Kubaštou, na ručním papíře vydala v jediném exempláři Artia, Praha, 1969, publikace obsahuje též přání a podpisy zaměstnanců Artie, vytvořeno pro generální ředitelku Ing. Jarmilu Ja…

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

  • Oldřich Kulhánek

    E.A. Poe: Případ pana Valdemara

    No.: 6

    Auction price: 9.000 CZK (360 €)

    bibliofilie, 7x. sign. lept O. Kulhánek, vyd. Fr. Janás (podpis v tiráži), 1990, ex. 26/30, volné listy v obálce, listy mírně zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, , the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech G…

    Current price: 13.000 CZK (520 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Jaroslav Seifert: Jablko s klína

    No.: 5

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    bibliofilie, 2x mědirytina a 1x lept J. Šíma (vše ručně kolorováno), vyd. F.J. Müller, Praha, 1933, ex. 48/100 s podpisem autora na obálce, ed. Lis Knihomilův, sv. IV., ruční papír, brož, nestr., přesahy obálky pomačkané, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Arch…

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Last auctioneer: ID2**5 History of bids

  • Jan Skácel

    (1922-1989)

    Malé recenze

    No.: 58

    Auction price: 1.300 CZK (52 €)

    samizdat, malé recenze J. Skácela z časopisu Host 1963-1970, vydavatel ani rok neuveden (podle několika zmínek snad Jazzová sekce?), sešit v deskách sešívačkou, nestr., velmi dobrý stav, přední desky slepeny s předsádkou, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.300 CZK (52 €)

  • Bob Dylan

    B. Dylan I

    No.: 47

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 29,5 x 21,5 cm, strojopis, nedat., pevná clpl. vazba, 140s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (28 €)

    Last auctioneer: ID5**9 History of bids

  • Viktor Fischl

    (1912-2006)

    Hovory s Janem Masarykem

    No.: 46

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    volné listy , 1952, 31 x 22 cm, samizdat psaný strojopisem, Tel - Aviv, 1952, 70 samostatných stran, bez výrazného poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: ID3**3 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Obsluhoval jsem anglického krále

    No.: 45

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, 1971, Praha, dobový strojopis, A4, 157s., clpl. vazba, výborný stav,

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

  • Karel Ševčík

    Rolling stones (Still Alive)

    No.: 51

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, historie skupiny Rolling Stones, diskografie, čb. xeroxované fotografie skupiny, koncertní snímky, presfotky, obaly alb, koláže fotek a výstřižků sestavil autor a své dílo v tiráži popsal: Na psacím stroji Consul 2224 napsal, z angličtiny, polštiny překládal, čaje a pivo pil a desky Rolling S…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Ludmila Vrkočová

    (1937)

    Hudba terezínského ghetta

    No.: 52

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, Dokumenty k 40. výročí prvního transportu vězňů do Terezína, bibliografie, soupis skladeb komponovaných a provozovaných vězni v Terezíně, soupis, rejstřík a portréty umělců, výběr obrazové dokumentace A. Zikánová, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.8, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, pů…

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID1**7 History of bids

  • Daniel Adam z Veleslavína

    (1546-1599)

    Georg Lauterbeck: POLITIA HISTORICA O Wrchnostech a Sprawcých Swětských. Knihy Patery

    No.: 10

    kniha, 1606, 31,5 x 21 cm, celý titul: Politia Historica O Wrchnostech a Sprawcých Swětských. Knihy Patery. W nichž se obsahugi mnohá vžitečná naučenij, yakby se Králowstwij, Knijžetstwij, Země, Obce y Města buďto w času pokoge aneb wálky, pobožně, sslechetně, chwalitebně a vžitečně řijditi a sprawo…

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Stanislav K. Neumann - Žal

    No.: 8

    Auction price: 18.000 CZK (720 €)

    bibliofilie, 24,5 x 17 cm, celostr.orig.litografie ve frontispise, 3x celostr.ruč.kolorované ilustrace Toyen, podpis S. K. Neumanna v tiráži, vyd. Erna Jánská, Praha, 1931, typ. Karel Teige, ex. 77/120, brož. vazba, 46s., lehce povolení šitá vazba, místy zažloutlé stránky , Provenance: Antiquarian D…

    Current price: 19.000 CZK (760 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Kolektiv autorů (Vítězslav Nezval, Jindřich Štýrský, Antonín Matějček, Jaromír Pečírka, Vojtěch Volavka, Vladimír Novotný, Viktor Nikodem)

    Emil Filla

    No.: 14

    Auction price: 160.000 CZK (6.400 €)

    kniha s osmi signovanými grafickými listy, 1936, monografie obsahuje texty devatenácti autorů: F. Fleigl, A. Flechtheim, F. Halas, J. Hora, O. Kokoschka, Dr. V. Kramář, Dr. A. Matějček, V. Nezval, V. Nikodem, Dr. V. Novotný, W. Nowak, Dr. J. Pečírka, J. B. Svrček, Dr. F. X. Šalda, J. Štýrský, Dr. J.…

    Current price: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Píseň písní

    No.: 17

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, 10,5 x 8 cm, 3x sign. lept, akvantinta A. Brunovský, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1992, přebásnil J. Seifert ,ex. 110/200, volné listy v ob., 44s. , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. …

    Current price: 9.000 CZK (360 €)

    Last auctioneer: ID1**9 History of bids

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Vítězslav Nezval - Orfeus a Eurydika

    No.: 16

    Auction price: 14.000 CZK (560 €)

    bibliofilie, 25 x 17,5 cm, 3x ručně kolorovaná rep. kresba F. Muzika, podpis V. Nezvala a F. Muziky v tiráži, vyd. F.J. Müller, Praha, 1940, neautorské věnování na tit. listě, ex. 63/70, clpl. vazba v ochraném kartonovém pouzdře, nestránkováno, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the dis…

    Current price: 14.000 CZK (560 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstrakce nakreslil František Kupka

    No.: 22

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    bibliofilie, cyklus kreseb z let 1928-1932 v kompletním souboru šestnácti reprodukcí s litografickým podtiskem Františka Kupky, které byly tištěny podle kvašů z r. 1930 v omezeném nákladu Malá Edice Mistrů sv. 5, úvod Fr. Kupka, text na dvoulistu J. Loriš, tisk Č.A.T. Praha, vydal Vladimír Žikeš, Pr…

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    O čem bych psal kdybych měl kam (Tak píšu vám, pane HRABAL!)

    No.: 32

    kniha, texty různých autorů: I. Klíma, K. Sidon, P. Kohout, K. Kosík, J. Putík, L. Vaculík a jiní, na zadní předsádce vlepená grafická báseň V. Havla, edice Petlice, 1975, strojopis, brož, výborný stav,

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Václav Havel

    (1936-2012)

    Pokoušení

    No.: 31

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    samizdat, na přídeští fotografie V. Havla I. Lamper, frontispis s názvem hry POKOUŠENÍ V. HAVEL a 6 ilustr. příloh linoryt V. Karfík, ob. tištěný název na lepence, rámeček bělobou a autor strojopisem, zadní straně obálky „razítko“ SVM, 11sv. edice Mozková mrtvice, vydal Ivan Lamper, 1985, ex. 150, f…

    Current price: 12.100 CZK (484 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Očitý svědek

    No.: 34

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, podpis J. Koláře na tit. listě, edice Petlice, 1975, strojopis v plpl. vazbě, 249s., výborný stav, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Horský hotel

    No.: 33

    kniha, podpis V. Havla na tit. listě, edice Petlice, 1976, strojopis, brož, 99s., dobrý stav,

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Příliš hlučná samota

    No.: 40

    kniha, dobový strojopis, vyd. Edice Expedice, 1975, sv. 24, clpl. vazba, 70s., velmi dobrý stav,

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vita nuova

    No.: 39

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, dobová xeroxová kopie, listopad 84 - únor 85, dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Proluky

    No.: 38

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    kniha, dobový strojopisný opis, na deskách uvedeno: Copied from an original type-script (samizdat) by Dokumentationszentrum zur Förderung der UnabhÄngigen Tschechoslowakischen Literatur, říjen - prosinec, 1985, ušpiněný povrch, dobrý stav,

  • Karel Šiktanc

    (1928)

    Český orloj

    No.: 49

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    volné listy, 23 x 16 cm, strojopis, r. 1971 - 1973, volné listy v kart. obálce, lehce pomačkané stránky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Frank Zappa

    (1940-1993)

    Frank Zappa and Mothers of invention

    No.: 48

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 29,5 x 21,6 cm, strojopis, nedat., pevná clpl. vazba, 191s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Jindřich Chalupecký

    (1910-1990)

    O dada, surrealismu a českém umění

    No.: 55

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, esej teoretika umění a člena Skupiny 42 J. Chalupeckého, 36 čb. černobílých reprodukcí obrazů a kreseb Františka Grosse, Františka Hudečka, Františka Janouška, Zdeňka Rykra, Josefa Šímy, Jindřicha Štýrského, Václava Tikala, Toyen a soch Ladislava Zívra, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit…

    Current price: 700 CZK (28 €)

    Last auctioneer: ID6**7 History of bids