auction history

  • Anonym

    Konvolut losů Československé státní loterie

    No.: 317

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 16:52

    40x los, 7 x 12 cm, 40 ks. losů z 60. a 70. let, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

  • Alexandr Tomský

    Solidarita

    No.: 287

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 16:22

    kniha, 1987, 17,5 x 12 cm, The Committee in Support of Solidarity, edice Rozmluvy, brožovaná vazba, 282 stran, některé stránky ohnuté, vrchní část vazby zažloutlá, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Karel Winařický

    (1803-1869)

    Kytka

    No.: 270

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 16:05

    kniha, 1842, 17 x 10 cm, obsahuje několik stran notových zápisů, písničky lidové i autorské, tisk J. Spurný, Praha, vazba nepůvodní, celoplátěná, 73 stran, stav dobrý, vazba opotřebená, listy polité , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Karel Oberthor

    Hans Christian Andersen

    No.: 262

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:57

    8x litografie, 1974, 22 x 16 cm, vše sign. DU K. Oberthor, 8 litografických exlibris na motivy Andersenových pohádek, vydal Exlibristen 1974, Frederikshavn, Dánsko, volné listy v kartonovém přebalu, text v dánštině, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. I. Kulec at The U…

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Ludmila Jiřincová

    Pavel Eisner - Matky

    No.: 260

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:55

    kniha, 21 x 13 cm, 1x sign. litografie ve frontispice L. Jiřincová, vyd. Melantrich, Praha, 1950, převazba s koženým hřbetem, obálka vevázána, 419s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Dajč

    Aleš Nevečeřal - V chrámu těla

    No.: 257

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:52

    bibliofilie, 21 x 13,5 cm, 3x sign. suchá jehla J. Dajč, vyd. autor, Praha, 1995, podpisy a věnování autorů v tiráži, ex. 89/110, volné dvojlisty v obálce, 21s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Ji…

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Cyril Bouda

    Balady - Jiří Wolker

    No.: 248

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:43

    bibliofilie, 1925, 26 x 16,5 cm, původní lept Cyril Bouda, Nakladatelství Václav Petr, Praha, svazek č. 373, pevná, plátěná vazba, 64 stran, lehce natržený hřbet, lehce povolená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of C…

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID2**4 History of bids

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    No.: 237

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:32

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Betlém

    No.: 215

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 01. 2020 15:10

    leporelo, 21 x 32 cm, raritní rozkládací prostorové leporelo,vyd. Vyšehrad, Praha, 1974, kartonová vazba , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Jindřich Štreit

    Ze tmy ke světlu

    No.: 190

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 18:09

    kniha, album fotografií charitního projektu z vězeňského prostředí J. Štreita s podpisem na titulu, úvod Jan Graubner,  text P. Kočnar, P. Zvolánek, O. Broch, J. Štreit, vydala Vězeňská duchovenská péče, Praha 2018, brož, nestr. (63s.), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the discipl…

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Jindřich Štreit

    Vzájemnosti

    No.: 189

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 18:08

    kniha, album fotografií charitního projektu J. Štreita s podpisem na titulu, úvod Jan Graubner,  text k fotografiím E. Kavanová, vydala Charita Olomouc, 2018, brož, nestr. (64s.), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. L. Rusek, Z. Prikryl, L. Jaluvek and J.Jemelko…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský a Toyen

    No.: 185

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 18:04

    kniha, 30 x 21 cm, 180x repredukce Toyen a Štyrský, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, předmluva a básně V. Nezval, doslov K. Teige, brož v pův. papírová ob., 200s., stopy polití na obálce a okrajích několika stránek, věnování bez souvislosti , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. D…

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

    Last auctioneer: ID7**7 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Tajuplný ostrov

    No.: 168

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 17:47

    kniha, 20 x 15 cm, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1929, il. P. Férat, pův. clpl. vazba, 530s., exlibris majitele, lehce zkosený hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Zdeněk Pešánek

    (1896-1965)

    Kinetismus - kinetika ve výtvarnictví - barevná hudba

    No.: 134

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 17:13

    kniha, 22 x 16 cm, vzácný výtisk s 91 ilustracemi, vyd. Česká grafická Unie, Praha, 1941, pův. brož. 144s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Q. Kocian, J. Stursa, member of Devetsil

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • František Hrubín

    (1910-1971)

    Hodina zamilovaných

    No.: 118

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 16:57

    kniha, podpis básníka, vazba, obálka a typo. úprava Vladimír Fuka, vydal Československý spisovatel, Praha 1963, 84 s., celokožená vazba s reliéfem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID4**3 History of bids

  • Josef Beran

    (1888-1969)

    Velká mše

    No.: 81

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 16:20

    kniha, biografie kardinála, arcibiskupa pražského, připojen výbor z kardinálových pastýřských listů, kázání, projevů a dopisů z let 1946-69, předmluva Jar. Škarvada, Náboženská edice sv. 24, vydala Křesťanská akademie, Řím 1970, 411 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Vratislav Hofman

    (1884-1964)

    Šest podob naší historie

    No.: 73

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 16:12

    bibliofilie, 6x linoryt na samostatných přílohách, značeno v deskách VH, viněta v titulu, vydal Čin na den legií Československé obce legionářské v neděli 4. září 1921  Praha, tisk melantrich, volné listy v původ. deskách, velmi dobrý stav, skvrna na deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • Max Švabinský

    Malíř Max Švabinský

    No.: 65

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 16:04

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 9x orig. litografie M. Švabinský, vyd. ELK, Praha, lit. přiložené k pův. vydání obsahující jen jeden grafický list, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Richard Janthur

    (1883-1956)

    Der Goldene Esel des Apulejus

    No.: 54

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:53

    kniha, 26 x 19,5 cm, 12x sign. lept R. Janthur, vyd. Franz Schneider, Berlin, 1924, ex. 162/200, podpis v tiráži, plpl. vazba, 87s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

  • Clara Istlerová

    Edouard Jaguer - Dějiště stávky

    No.: 51

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:50

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, 4x orig. dřevoryt Clara Istlerová, 58. sv. edice Speciály F. Muziky na Umprum, Praha, 1968, studijní práce autorky, ex. 22/35, clpl. vazba, 32s. , kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Muzika

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Cyril Bouda

    Legenda o svatém Václavu

    No.: 50

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:49

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x sign. mědiryt Cyril Bouda, podpis autora s věnováním V. Žilkovi, vyd. Lyra Pragensis, 1. sv. bibliofilské edice Polyhymnia, Praha, 1971, ex. 489/1000, ruční papír, brož, 16s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, m…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Josef Liesler

    Vítězslav Nezval - Sloky o Praze

    No.: 49

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:48

    bibliofilie, 43 x 31 cm, pův. litografie J. Lieslera, vyd. ČSVU, Praha, 1956, volné listy v ob., 28s., obálka mírně ušpiněná, razítko redakce Obrany lidu v tiráži, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, Th…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Litógrafo I

    No.: 40

    Auction price: 8.500 CZK (340 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:39

    soupis díla s 11 originálními litografiemi, Vázaná publikace na 231 stranách slovem i obrazem představuje dílo Joana Miro vytvořené do roku 1952. Vydalo vydavatelství Maeght Paříž v roce 1972, vytiskla Poligrafa Barcelona

    Current price: 8.500 CZK (340 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    J. Richardson: A Life of Picasso

    No.: 28

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:27

    kniha, 1907-1917. The Painter of Modern Life, vol. II., angl. text, vydala Pimlico, London 1997, brož.,, 500s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení na hřbetu, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Frauen von Mougins

    No.: 27

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:26

    kniha, 1 barev. litografie za titulem a 1 litografie v příloze kresby P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1964, vydala Artia, Praha 1970, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 212s., velmi dobrý stav,  ochranné pouzdro, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.600 CZK (144 €)

    Last auctioneer: ID1**0 History of bids

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell

    No.: 26

    Auction price: 2.600 CZK (104 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:25

    kniha, 2 orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, ochranné pouzdro, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.600 CZK (104 €)

  • Alexandre Dumas

    (1802-1870)

    Le Comte de Monte-Christo ½

    No.: 16

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 01. 2020 15:15

    kniha, 1853, 26 x 17 cm, z knih Emmy Destinnové Stráž nad Nežárkou, 2 díly, bohatě ilustrované, vlepena dedikace, nakl. Dufour et Mulat, Paris, vazba původní, polokožená, 479 + 499 stran, stav dobrý, vazby mírně opotřebené, listy mírně skvrnité, razítko soukromého vlastníka, Provenance: Antiquarian…

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Vladimír Komárek

    Hodiny (PF 1986 Věra a Vladimír Mikulovi)

    No.: 230

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 01. 2020 17:40

    dřevoryt, 10,8 x 7,5 cm, sign. DU VKomárek , s básní Jaroslava Seiferta: Píseň o dětsví, , the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Last auctioneer: ID7**1 History of bids

  • Vladimír Komárek

    Ptáci v korunách stromů (PF 1989 Věra a Vladimír Mikulovi)

    No.: 227

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 01. 2020 17:34

    dřevoryt, 10,8 x 7,3 cm, sign. DU VKomárek , s básní Jaroslava Seiferta: Je ticho v kraji, , the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Rybáři (PF 1960 Vlasta a Vladislav Kohoutovi)

    No.: 160

    Auction price: 80 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 01. 2020 15:20

    dřevoryt, 13,4 x 8,8 cm, sign. DU Jan Halla,

    Current price: 80 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids