Pavel Sukdolák (1925-2022)
žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde
Ryba ve vodě
lept, 20,3 x 13 cm, sign. DU P. Sukdolák, č. 84/130
žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
ID: 268600
Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:02
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**9
Historie příhozu