Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 225919

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 11. 2019 18:56

    barevný lept, 21 x 15 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 13/150, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Krajina se snopy

    Položka č.: 226579

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 15:38

    lept, 19,5 x 33,9 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Krakatit

    Položka č.: 207527

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 07. 2019 15:04

    lept, akvatinta, 13,3 x 10,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Pole

    Položka č.: 207345

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 07. 2019 15:09

    akvatinta, 20,5 x 13,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 31/100, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 226578

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2019 14:00

    kombinovaná technika, 20,4 x 13,8 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 23/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Kolo

    Položka č.: 171424

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 07. 2014 20:00

    kombinovaná technika, 53,5 x 48,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 23/30, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)