Rosemary Bird

Obřad země

olej, plátno, 31 x 31 cm, vzadu popsáno, vzadu razítko - certifikát od TOAAC Sàrl - Australian Dream Space, potvrzující, že dílo je originálem aboriginského umělce. Rosemary Bird Petyarre se narodila na počátku padesátých let v Atneltye na stanici Utopia v severním australském teritoriu. Je neteří slavného domorodé umělkyně Emily Kame Kngwarreye. Jako jedna z prvních žen stála v čele hnutí Aboriginal art v Utopii. Původně vyráběla batiková díla, stejně jako mnoho ženských umělkyň. Později se díky povzbuzení od své tety Emily Kame Kngwarreye přesunula k malbě. Ve svých obrazech se vrací k tomu, co dobře zná - půdě, léčivým rostlinám, keřům, původní australské fauně. Vypráví příběhy přejeté od předků a předávané převážně v ženské linii.

ID: 241116

Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:07

Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)