Luboš Vetengl (1988)

Odpoledne na Olšanech

olej, plátno, 2011, 30 x 40 cm, sign. zezadu Vetengl 2011, absolvent AVU v Praze (2014) mluví o své tvorbě takto:"Tyto obrazy mé charakteristické tvorby se zaobírají tématem hrobu, hřbitova či smrti. Jednoho dne jsem si udělal výlet na Olšanské hřbitovy, za účelem inspirace na místě, kde jsem nikdy před tím nebyl. Po určité době návštěva tohoto místa ve mně vyvolala silný zdroj nápadů, emocí a podnětů. Všechny tyto nápady mají stejný kořen a tím je hrob nebo pohřbívání. Veškerá následující tvorba vychází z prostředí Olšanských hřbitovů. Klíčovými slovy pro toto téma jsou: krajina, klid, ticho, energie, tajemství, světlo a architektura."

žák prof. Jiřího Lindovského na AVU v Praze, malíř, kreslíř a grafik, který se ve své tvorbě zabývá především tématem smrti, pohřebními rituály, opuštěnou krajinou a tichou atmosférou hřbitovní architektury

ID: 241133

Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:24

Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)