Jaroslav Jerry Svoboda (1962)

Umělecký malíř, který se věnuje nástěnné umělecké malbě, abstraktní malbě (abstraktní expresionismus, symbolismus, realismus, současné umění). Zaměstnán jako výtvarník a patinér - Filmové ateliéry Barrandov, spolupracoval např. na filmu Tmavomodrý svět - nominace na Českého Lva. Vzdělání: Středočeská výtvarná konzervatoř - obor malba, sochařství PhDr.J.Hlaváček, akad. mal. Paleček, akad. sochař Pankrác Emily Carr University of Art and Design Vancouver Kanada, prof.John Wertshek, prof.Sally Michener Učil ve Stratherm Centru Montreal Kanada Učastnil se charitativních aukcí např. Charity Fund Raising Events-Calgary Canada a charitativní aukce Vltavín Praha Česká Republika Soukromé sbírky: California,Chicago-USA, Harbin-Čína, Praha, Montreal,Toronto,Vancouver,Calgary-Kanada, Tel Aviv-Izrael, Amsterdam Výstavy: 1984 Výstava absolventů Středočeská Výtvarná Konzervatoř 1988 Del Bello Gallery Toronto Kanada 1991 La Petite Galerie de Saint - Calixte Kanada 1991 Galerie d"Art Vivant Montreal Kanada 1994 Muzeum Vysočiny Jihlava 1995 Galerie U Řečických "Střelnice" Praha 2002 Muzeum Cheb "Motiv Anděla v současném umění" 2002 Galerie Portheimka "Zápas s Andělem Praha 2003 Galerie Vltavin charitativní aukce Praha 2007 Galerie Krásova ""Vkladání rukou"" Praha 2010 Muzeum of Modern Art-Triangle Gallery "Studio Sale Art Fundraiser" Calgary Kanada 2010 Charity Auction "Fundraising Events CME NBAS" Calgary Kanada 2011 Museum of Modern Art-Triangle Gallery "Art-O-Rama" Calgary Kanada 2012-2019 Saatchi Gallery on-line artist London UK

Krajina modré spirály

olej, akryl, plátno, 1994, 50 x 40 cm, sign. PD a na zadní straně Svoboda 94, rám, autor o vzniku díla: "Inspirováno Sigmundem Freudem, který píše o pronikání do těla a naší mysli v podobe snu coby supa.. Je to surealistický náhled do jiné dimenze v nás samých, něco jako náš vnitřní svět.. v kterém i občas bloudime a snažíme se vyškrábat po spirále.. je to také interpretace duší které šplhají do výšin.. aniž vědí kam je to vede.. nahoru či dolů?", na zadní straně popsáno autorem a značeno autorským razítkem

Provenience: získáno z ateliéru autora

studium na Středočeské výtvarné konzervatoři, žák prof. Johna Wertsheka a Sally Michenerové na Emily Carr University of Art and Design Vancouver v Kanadě

ID: 241228

Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 16:59

Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu