Jaroslav Jerry Svoboda (1962)

Umělecký malíř, který se věnuje nástěnné umělecké malbě, abstraktní malbě (abstraktní expresionismus, symbolismus, realismus, současné umění). Zaměstnán jako výtvarník a patinér - Filmové ateliéry Barrandov, spolupracoval např. na filmu Tmavomodrý svět - nominace na Českého Lva. Vzdělání: Středočeská výtvarná konzervatoř - obor malba, sochařství PhDr.J.Hlaváček, akad. mal. Paleček, akad. sochař Pankrác Emily Carr University of Art and Design Vancouver Kanada, prof.John Wertshek, prof.Sally Michener Učil ve Stratherm Centru Montreal Kanada Učastnil se charitativních aukcí např. Charity Fund Raising Events-Calgary Canada a charitativní aukce Vltavín Praha Česká Republika Soukromé sbírky: California,Chicago-USA, Harbin-Čína, Praha, Montreal,Toronto,Vancouver,Calgary-Kanada, Tel Aviv-Izrael, Amsterdam Výstavy: 1984 Výstava absolventů Středočeská Výtvarná Konzervatoř 1988 Del Bello Gallery Toronto Kanada 1991 La Petite Galerie de Saint - Calixte Kanada 1991 Galerie d"Art Vivant Montreal Kanada 1994 Muzeum Vysočiny Jihlava 1995 Galerie U Řečických "Střelnice" Praha 2002 Muzeum Cheb "Motiv Anděla v současném umění" 2002 Galerie Portheimka "Zápas s Andělem Praha 2003 Galerie Vltavin charitativní aukce Praha 2007 Galerie Krásova ""Vkladání rukou"" Praha 2010 Muzeum of Modern Art-Triangle Gallery "Studio Sale Art Fundraiser" Calgary Kanada 2010 Charity Auction "Fundraising Events CME NBAS" Calgary Kanada 2011 Museum of Modern Art-Triangle Gallery "Art-O-Rama" Calgary Kanada 2012-2019 Saatchi Gallery on-line artist London UK

Polámal se mraveneček

kombinovaná technika, asambláž, plátno, 2001, 60 x 46,5 cm, sign. na zadní straně Svoboda 2001, klínový rám, autor o vzniku díla: Touto dětskou humormou říkankou jsem chtěl znázornit lidskou psýché, že někdy naše vnitřní zranění může být vyléčeno a nemusí jít jen o polámání našeho těla, ale i naší duše.. Opět tato malba navazuje na obraz Havěť.. Úmyslně jsem zde zjednodušil celé pojetí malby a namaloval jsem jakoby dětskou kresbu, jelikož dětská duše ještě není tak zatížena jako ta naše dospělá.., na zadní straně popsáno autorem a značeno autorským razítkem

Provenience: získáno z ateliéru autora

studium na Středočeské výtvarné konzervatoři, žák prof. Johna Wertsheka a Sally Michenerové na Emily Carr University of Art and Design Vancouver v Kanadě

ID: 241685

Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

DRAŽBA UKONČENA: 19. 02. 2020 17:55

Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu