Václav Radimský (1867-1946)

Krajina s řekou

olej, karton, cca 1930-35, 69 x 98 cm, sign. LD Radimský, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S Claudem Monetem posléze tvořil v umělecké kolonii u Giverny. Přestože se přiřadil ke skupině impresionistů a stal se tak autorem s nejpůvodnějším a nejbližším dotykem k nadnárodním uměleckým hnutím, česká výtvarná scéna ani kritika ho u nás nikdy nepřijala. Jeho úspěch byl mnohým jeho vrstevníkům trnem v oku, obzvláště když v roce 1894 získal i hlavní cenu Pařížského Salonu.

ID: 241998

Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:18

Aktuální cena: 250.000 CZK (10.000 €)

Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu