Jiří Načeradský (1939-2014)

Tanec

olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vztahem k erotické reflexi. Z tohoto řádu je i nabízený obraz s mužskou a ženskou figurou. Jiří Načeradský je zastoupen 7 díly ve sbírce pařížského Centre G. Pompidou, kde byla jeho díla také opakovaně vystavena. Dále jsou jeho obrazy vystaveny ve stálých expozicích pražské Národní galerie, bratislavského Art Musea Danubiana a celé řady regionálních galerií. Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem

žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

ID: 281512

Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:15

Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)