Jiří Načeradský

  • Jiří Načeradský

    Muž a žena III.

    Položka č.: 235128

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 22:20

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Jiří Načeradský

    Kosmická kudlanka I.

    Položka č.: 235917

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (8.800 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:24

    akryl, plátno, 1978, 95 x 71 cm, sign. PD Načeradský 78, rám, v letech 1974 – 1980 vytvořil Jiří Načeradský sérii Kudlanek, ve které se s ironickou nadsázkou zaobíral krutostí a nadvládou žen. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v představeném obraze číst velmi přesvědčivě. …

    Aktuální cena: 220.000 CZK (8.800 €)

    Odhadní cena: 280 000 - 310 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Lvice

    Položka č.: 235949

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:56

    akvarel, tuš, papír, 1993, 84 x 59 cm, sign. PD Načeradský 93, pasparta, rám, malíř Načeradský se proslavil zobrazováním žen jako kudlanek, krutých představitelek zvířecí říše s lidskými rysy. Nabízená položka je naopak ukázkou pozitivního přístupu k zobrazení v umění již tisíce let využívaného námě…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Galaktický stroj

    Položka č.: 236990

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:40

    akryl, plátno, 1981, 22 x 44 cm, rám, Načeradského do široka rozkročené dílo se pohybuje od divokých expresivních maleb dosahujících spontaneity dětské kresby až po přísné geometrické linie. Kolem roku 1980 autor vytvořil několik děl, kde propojil své zkušenosti z existenciálně cítěného cyklu Stroje…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Jiří Načeradský

    Z cyklu Invaze

    Položka č.: 236991

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:41

    akryl, lepenka, 1977, 55 x 51 cm, sign. PD Načeradský 77, rám, Nabízené dílo bylo před dvěma roky vystaveno na přehlídce umělcovy tvorby s identickým názvem INVAZE, která proběhla v pražské Galerii U Betlémské kaple. Zde byla veřejnosti představena především tvorba sedmdesátých let tohoto významného…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Jiří Načeradský

    Ňadrovka

    Položka č.: 236212

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:36

    tuš, papír, 1980, 29,8 x 21 cm, sign. PD Načeradský 80, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jiří Načeradský

    Ušatka

    Položka č.: 236213

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:37

    tuš, papír, 1980, 29,7 x 21 cm, sign. PD Načeradský 80, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Saxofonista

    Položka č.: 236214

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:38

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě kudlanky

    Položka č.: 236215

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:39

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Krasavice

    Položka č.: 236216

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:40

  • Jiří Načeradský

    Čtyři ušatky

    Položka č.: 236217

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:41

    tuš, papír, 1980, 32,8 x 45 cm, sign. PD Načeradský 80, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)