Jan Chaloupek (1958)

žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly; malíř, grafik; studoval a krátce působil na Pedagogické fakultě v Brně; velký vliv na jeho zaměření mělo výtvarné klima v Novém Městě na Moravě; ve své tvorbě přemýšlí o základních otázkách a jejich zobrazení v různých materiálech; nejde o klasickou malbu, ale o snahu napětí života transformovat do struktury výtvarné výpovědi (volný cyklus Ztráta reality); věnuje se reklamní grafice (materiály pro Versace, Himi's Jeans), navrhoval kampaň některým preparátům (Mucosolvan, Atrovent) (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

tužka, akvarel, papír, 2012, 20,5 x 14 cm, sign. PD JACH 12

žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

ID: 178979

Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

DRAŽBA UKONČENA: 11. 02. 2019 10:45

Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu