Helena Vanišová (1951)

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

Živý strom

olej, pátno, 30 x 40 cm, sign. PD H. Vanišová

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

ID: 208126

Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

DRAŽBA UKONČENA: 11. 12. 2019 16:01

Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)