Josef Hurt (1881-1945)

Narodil se 11. 4. 1881 v Olešnici u Jihlavy a zemřel mezi 10. a 14. dubnem 1945 v Terezínské pevnosti. Malíř krajinář a divadelní ředitel. Žák S. Suchardy na umělecko průmyslové škole v Praze. Navrhuje jevištní divadelní výpravy. Své motivy čerpal ze Slovenska, Moravy a Podkarpatské Rusi.

Oráč

olej, karton, 41 x 53 cm, sign. PD Hurt, rám

žák S. Suchardy na VŠUP v Praze

ID: 221363

Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2019 11:35

Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu