Vladimír Pechar (1931)

žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců; malíř, grafik; věnuje se převážně portrétu, a to jak v malbě, tak v grafice (mj. soubor šedesáti barevných litografií Tvář dramatu Williama Shakespeara pro město Kingslynn v Anglii, 1986; soubor 28 portrétů českých panovníků, 1985 - 1993; soubor 30 portrétů shakespearovských postav, 1993 - 1995); věnuje se také kreslenému humoru, tvorbě exlibris a drobné grafice, za niž získal řadu ocenění na specializovaných přehlídkách v Polsku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

Lear

dřevoryt, 1986, 24,8 x 19,8 cm, sign. PD V. Pechar 86, autorský tisk, vzadu značeno autorským razítkem, papír při horním i dolním okraji pokrčený

žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců

ID: 228777

Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

DRAŽBA UKONČENA: 01. 04. 2019 20:54

Aktuální cena: 250 CZK (10 €)