Milan Erazim (1946)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; 1985 - 1988 pracoval ve výtvarné redakci Lidového nakladatelství; první samostatnou výstavu měl v Galerii mladých v Mánesu v Praze, poté se účastnil řady výstav doma i v zahraničí; věnuje se volné grafice, ilustraci a kresbě; četná je drobná grafika, zaměřil se na známkovou tvorbu a volnou kresbu; z grafických technik si oblíbil hlavně barevnou litografii, dřevoryt, suchou jehlu (často s akvatintou); kombinovanou techniku a lept; v ilustraci se zaměřil na klasickou a dobrodružnou literaturu pro mládež; ve volné grafice je středem jeho zájmu člověk v moderním světě vědy a techniky (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Na špici No I.

litografie, 1985, 59,5 x 48,5 cm, sign. PD M. Erazim 85

žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 236704

Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

DRAŽBA UKONČENA: 05. 09. 2019 15:28

Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)