Otto Placht (1962)

Noční krajina II

akryl, plátno, 2017, 70 x 50 cm, sign. vzadu Otto Placht 2017, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nabízené dílo je krásným příkladem jeho fantaskní, koloristicky intenzivní práce. Placht se ve svém díle orientuje na archetypální formy zvířat, rostlin a duchů a pomocí experimentů s vlastním vědomím objevuje nové prožitky a jejich svědectví přenáší na plátno

Literatura: publikováno v katalogu Sol silvestre, 2017

žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

ID: 236982

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:32

Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu