Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Kolo

litografie, 21,7 x 15,7 cm, sign. DU Tomáš Bím, na papíře mimo tisk drobné hnědé skvrnky, zasahují také do podpisu

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 237911

Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

DRAŽBA UKONČENA: 19. 09. 2019 21:58

Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)