Jan Skorka Lauko (1966)

Šipkaři

olej, plátno, 2018, 60 x 80 cm, sign. LD Jan Skorka Lauko 2018, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován za reprezentanta naivního (insitního) umění. I když lze v jeho tvorbě nalézt jistou paralelu s obrazy moravského naivisty Libora Vojkůvky, vytvořil si Jan Skorka vlastní, osobitý styl. Výstavy ve Francii, Kanadě, Belgii, Polsku, stálá výstava v Gina Gallery v Izraeli. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií a v soukromých sbírkách. Na zadní straně razítko Galerie naivního umění Kutná Hora

ID: 242075

Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2020 18:13

Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK