Ludmila Jiřincová (1912-1994)

Dvě dívky

akvarel, kombinovaná technika, papír, 47 x 30,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, Už od dětství byly Ludmile Jiřincové vštěpovány výtvarné hodnoty. Sama s oblibou kreslila, kdykoliv mohla. Se zaujetím nejčastěji zachycovala svoji babičku, zejména její ruce. Vystudovala soukromou malířskou školu Rudolfa Vejrycha, Státní odbornou keramickou školu, a nakonec i ateliér grafiky u profesora T. F. Šimona na Akademii výtvarných umění v Praze. Téma ženy a portrétu je v díle umělkyně bohatě zastoupeno. Setkáváme se většinou s éterickými bytostmi připomínajícími víly, které Jiřincová zobrazuje precizními tahy a plně využívá médium akvarelu. Plochy barev, nanášené v několika vrstvách a intenzitách, tvoří pavučinovou síť rysů a oděvů postav, které se navzájem propojují a tvoří vlastní ucelenou skutečnost.

ID: 275956

Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 19:05

Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

Odhadní cena: 50 000 - 70 000 Kč CZK