J&J Voskovec&Werich
Vest Pocket Revue
No.: 199Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
Josef Delteil: Cholera
No.: 198Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Václav Špála
(1885-1946)
M. J. Mareš: Policejní šťára
No.: 197Auction price: 400 CZK (17 €)
brož, 17,5 x 11 cm, obálka, titulní list a tři ilustrace v textu V. Špála, vyd. V. Vortel, Praha, 1922, na zadní straně obálky razítko autora knihy: M. J. Mareš, pův. brož, 81s., restaurována, nový slepý hřbet, několik listů ivolněno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of pro…
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Dora gabe: Dávno (Nekoga)
No.: 196Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
No.: 195Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Film
No.: 194Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Emil František Burian
(1904-1959)
Pražská dramaturgie 1937
No.: 193Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 1938, 24 x 17 cm, Praha, Nákladem vlastním, 1938, vazba původní, brožovaná, 95 stran, úprava M. Kouřila, velké množství obr. a foto, bez poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
František Zelenka
(1904-1944)
A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria
No.: 192Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci
No.: 191Auction price: 2.500 CZK (105 €)
kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím
No.: 190Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
No.: 189Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur
No.: 188Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Pr…
Current price: 700 CZK (30 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Jan Karafiát: Broučci pro malé i veliké děti
No.: 187Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Kamil Lhoták
Ivan Blatný: Tento večer
No.: 186Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech G…
Current price: 600 CZK (25 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech
No.: 185Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran a jiné básně
No.: 184Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, 1. vydání, překlad Jar. Vrchlický, vydali Bursík & Kohout, Praha 1891, 70 s., plpl. vazba, zažloutlé listy, na některých strankách skvrny, odřené rohy a hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Rainer Maria Rilke
(1875-1926)
O lásce a smrti
No.: 183Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, 1. vydání, podpis a věnování překladatele Karla Hádka, vyd. Literární fond Kola spisovatelů, V Habrech 1914, ed. Juventus, 36 s., karton. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Hlaváček
(1874-1898)
Pozdě k ránu
No.: 182Auction price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID8**0 History of bids
Petr Bezruč
(1867-1958)
Básně
No.: 181Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
No.: 180Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
George Orwell
(1903-1950)
Farma zvířat
No.: 179Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Jakub Arbes
(1840-1914)
No.: 178Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Anton Ruthner von
(1817-1897)
Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten
No.: 177Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Julius Laurenčič
Naše mocnářství
No.: 176Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Provenance: Antiquarian D…
Martin Cochem von
(1634-1712)
No.: 175Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Jacob Ferdinand Wrba Nymburský
(1646-1714)
No.: 174Auction price: 3.000 CZK (125 €)
František Martin Pelcl
(1734-1801)
No.: 173Auction price: 7.500 CZK (313 €)
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
No.: 172Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Rafael Santi
(1483-1520)
Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte
No.: 171Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Claudius Claudianus
(369-404)
No.: 170Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná