Josef Váchal
(1884-1969)žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon; český malíř, grafik, ilustrátor, sochař, řezbář a v neposlední řadě také spisovatel a básník; jeho tvorba byla ovlivněna expresionismem a prvky symbolismu, naturalismu a secese, pokoušel se však o vlastní stylově nevyhraněné umělecké vyjádření, na počátku 20. století byl v úzkém kontaktu s představiteli katolické moderny, následně však křesťanskou víru zavrhl a začal se inspirovat okultismem, spolu s tím odmítl taktéž humanistické ideje; v roce 1916 byl mobilizován, jeho aktivní účast na bojištích první světové války silně zasáhla do tvorby, zejména nedlouho po válce; Váchal se zaměřoval zejména na grafické práce, snažil se však v grafice hledat a formovat nové velice originální postupy, vytvářel vlastní knihy, které nesly podobu uměleckého rukodělného artefaktu, umísťoval do těchto knih četné ilustrace dřevorytem, knihy sám sázel, vázal a tiskl, a to jen ve velmi omezeném nákladu několika kusů, takto vzniklé knihy Krvavý román, Šumava umírající a romantická a Receptář barevného dřevotisku se zařadily mezi nejvýznamnější díla české grafiky 20. století; po nástupu komunistického režimu se postupně dostával do izolace a jeho dílo se na veřejnosti téměř neobjevuje; Váchalův život v zapomnění nezvrátila ani krátká změna atmosféry ve společnosti roku 1968, Váchal byl oceněn titulem národní umělec a krátce potom umírá; rozsah a význam jeho díla mohl být znovuobjeven až po roce 1989; 1993 nakladatelství Paseka, kterému dal Váchal jméno, otevřelo v Litomyšli muzeum Josefa Váchala Portmoneum, umístěné v domku Váchalova přítele Josefa Portmana, interiér domku si nechal Portman ve 20. letech vyzdobit právě od Váchala (internet - Wikipedie)
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ex libris Anna Macková
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 30. 05. 2024 15:28
dřevoryt, 1952, 25 x 19,5 cm, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 1271Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzak…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Sedmero hlavních hříchů
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1912 v rozměrech originálu, 10 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 13 listů, velmi velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Bellum. Cyklus 7 barevných dřevorytů
Položka č.: 369Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1913 v rozměrech originálu, 7 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 9 listů, velmi velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající čl…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Putování malého elfa
Položka č.: 368Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 reprodukcí dřevorytů a reprodukce dřevorytu na přední straně obálky, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1911, úvodní báseň Jos. Šimánek, Editio Libri redivivi 6, vydali Lege artis a Půdorys, Praha 1995, brož, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. K…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Váchalův Havran: dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a modernizovaný
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Váchalova parodie na slavnou báseň E.A.Poea, Havran v překladu V. Nezvala, dále Poeův originál a uzavírá faksimile Váchalova grafického souboru E.A. Poe v dřevorytu (vydaná v Pourově edici), uspořádal a závěr. studii I. Kruis, úprava P. Štefan, vydala Paseka, Praha 1996, brož, 78s., velmi dob…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
Položka č.: 365Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
Položka č.: 364Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel re…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Dokonalá magie budoucnosti
Položka č.: 363Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, 92 textových stran s dřevoryty a 35 čb. a barev. reprodukcí dřevorytů na přílohách, k tisku připravil a přebal navrhnul Vl. Zadrobílek, edice Slovo a obraz, vydal Trigon, Praha 1992, karton. vazba s ob., 170s., velmi dobrý stav, drobně opotřebené rohy obálky, Antik…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďáblova zahrádka aneb přírodopis strašidel to jest: neobyčejná cesta mezi ďáblovými dětmi, přízraky a bytostmi přírodními, zjevujícími se často hříšnému člověku
Položka č.: 362Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první vydání reprintu Váchalova originálu z roku 1924, doslov Jan K. Čeliš, úprava Aleš Krejča, 2. sv. edice Knihy Josefa Váchala, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha 1992, celopl. vazba s ob., 316s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupin…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Nový kalendář tolerancý na rok 1923 aneb Rokodník, ve kterém na každý den nějaký bludař neb jiná pozoruhodná a znamenitá osoba a svátek vynajíti se může
Položka č.: 361Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání faksimile u příležitosti 100. výročí Váchalova narození, k vydání připravil David Souček, vydala Victoria Aeterna, Vídeň, 1984, pův. brož, ex. 72/600,, 100s., obs. vložený ediční štítek, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Erotikové - cyklus 20 kreseb
Položka č.: 360Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile cyklu kreseb J. Váchala, k vydání připravil a doslovem opatřil Jar. Anděl, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2001, brož, 69s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cesta Slovenskem s A. Calmetem Ord. S. B. aneb Theorie wampyrismu
Položka č.: 359Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, koncepce vydání rukopisu J. Váchala, ediční příprava a doprovodné komentáře Petr Hruška, v příloze reprodukce titul. listů, celostr. barev. kapitol, ilustrací, iniciál a vinět J. Váchala, vydala Gallery, Praha 2012, kartonová vazba s ob., 404 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A.…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Mystika čichu
Položka č.: 358Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Reprint tisku z roku 1920, ilustrace dřevorytem, úprava, návrh vazby, sazba a tisk J. Váchal, mystický popis a výklad pachů, které člověka obklopují, doplněný kolorovanými dřevoryty, k vydání připravil a doslovem opatřil Jiří Olič, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2008, karto…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
Položka č.: 357Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 26,5 x 19,5 cm, 35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné nerozřezané listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Rosnička
Položka č.: 356Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Deml, reprodukce kresby na titulu J. Váchal, kresba na obálce a konci knihy J. Kapin, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, 2. vydání, 500 výtisků, 117 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, na hřbetu zateklina, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Písně o čtyřech posledních věcech člověka
Položka č.: 355Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zak…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Miloslav Zich: Šepot bříz
Položka č.: 354Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise J. Váchal, úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1943, Pourova edice, 500 výtisků, 70 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích pokčená, lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a sp…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Očarovaná Šumava
Položka č.: 353Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barevné reprodukce a vložené exlibris J. Váchal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, 75 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 352Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 35 černobílých dřevorytů Josef Váchal, úprava Oldřich Menhart, vydání řídil Jan Blahoslav Čapek, 7. sv. edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, volné listy v deskách, 64s., similijapan, ex. 873/1001, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakl…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci (Historie sektářství a bludařství)
Položka č.: 1092Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:28
bibliofilie, vyd. Volvox Globator, Praha, 1992, brož, 162s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Zjevení
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 5.300 CZK (221 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
dřevoryt, 20 x 20,5 cm, značeno v tisku, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 5.300 CZK (221 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barev. dřevorytů J. Váchal, značeno v tisku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ex Libris Jičín
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
volné listy, 4x dřevoryt J. Váchal, 2x dřevoryt A. Macková, 4x dřevoryt K. Vik, tištěno z původních štočků, textová část, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Jičín, 1993, nákl. 300 výtisků, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Anna Kateřina Emmerichová: Hora Proroků
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 32 drobných dřevorytů v textu, titulní list, 6 celostránkových dřevorytů, frontispis a vazba J. Váchal, přeložil a vydal Jakub Deml, Praha 1912, 300 exl. na imitaci japanu, tisk Grafie, 30 s., brož., obálka při okrajích poškozená, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovn…
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Hrad smrti
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 11x bar. dřevoryt J. Váchal, podpis a věnování J. Demla, vl. nákladem, Praha, 1912, pův. brož s obálkou, na přední straně obálky uprostřed dřevoryt se jménem autora a názvem, 51s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzaklada…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
E.A. Poe v dřevorytu
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 23 x 15 cm, patnáct grafických listů na náměty slavných povídek, původní pap. obálka s chlopní, černobílým dřevorytem na přední straně a patnáct Váchalových dvou až tří barevných dřevorytů, vložený seznam listů s tiráží, Pourova edice, Praha 1946, 600 vydaných a nečíslovaných výtisků, v…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu