Josef Váchal

(1884-1969)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    O. Zachař: Z dějin spiritismu v minulosti

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, dvoubar. tit. list a dřevoryty v textu J. Váchal, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1914, pův. brož, 101s., několik uvolněných archů, obálka v horním levém růžku natržená, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E. A. Poe v dřevorytu

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    bibliofilie, soubor 15 dřevorytů na náměty slavných povídek E.A. Poa, značeno ve štočku, vyd. Pourova edice, Praha, 600 výtisků, přiložen seznam vyobrazení, volné listy v obálce bez vady, okraje obálky mírně opotřebené, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursu…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    13 x barevný dřevoryt, 35,8 x 25,5 cm, třináct barevných dřevorytů k veršům Otokara Březiny, Praha MCMXLIII, místy po okrajích přehnutý papír, papírová úvodní obálka na hřbetu roztržena, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vůle a imaginace adeptu magii ukazují

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    barevný dřevoryt, 18,5 x 13,5 cm, sign. PD J. Váchal, rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a grafickou školu A. Herve…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Prolog-Mystik strom (z cyklu Mystikové a vizionáři)

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    dřevoryt, 1913, 21 x 21 cm, PD značeno v tisku, rám, Prolog či Mystik strom zobrazuje krajinu ráje, kde v pravé části kompozice sledujeme scénu prvotního hříchu. Ústřední motiv představuje kmen stromu, který je současně hořící lidskou figurou. Váchal zde reagoval na pojetí symbolu stromu v duchu gnó…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 22 000 Kč CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris F.M. Klicmana

    Položka č.: 990

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 02. 2021 15:24

    dřevoryt, 13 x 8,9 cm, monogr. PD J.V., Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris F.M. Klicmana

    Položka č.: 989

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 02. 2021 15:23

    dřevoryt, 14,3 x 7 cm, monogr. PD J.V., Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    U kotle

    Položka č.: 249488

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2021 22:54

    dřevoryt, novější otisk z původní matrice, 8 x 8,8 cm, na papíru (mimo tisk) je na levém okraji drobná šmouha šedé barvy, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris Ctibor Šťastný

    Položka č.: 198285

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2021 18:34

    dřevoryt, 10,5 x 10,4 cm, značeno PD v desce J.V., Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. K. Procházka

    Položka č.: 249203

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 03. 2021 19:22

    dřevoryt, 1924, 9,5 x 5,7 cm, PD monogr. J.V. 24, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vincence Paulusa

    Položka č.: 249201

    Vyvolávací cena: 950 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 03. 2021 19:20

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal , Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu 20. let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus Soupis knižních značek J. Vách…

    Aktuální cena: 950 CZK (38 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Položka č.: 252235

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:36

    dřevoryt, 6,7 x 3 cm, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa 1

    Položka č.: 251714

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2021 17:55

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    Položka č.: 252283

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 01. 2021 16:23

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris Pavla Vodehnala

    Položka č.: 251431

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2021 14:32

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris Dr. K. Procházka

    Položka č.: 251425

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2021 14:26

    dřevoryt, 9,6 x 6 cm, LD značeno v desce J.V., Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Josef Váchal výstava grafiky

    Položka č.: 251327

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2021 19:46

    dřevoryt, plakát, 70 x 49 cm, při okrajích mírně pomuchláno a v několika místech cca 1 cm natrženo , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)