Karel Oberthor
(1921-1996)žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Pan Hrachovec
Položka č.: 58Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 30. 05. 2024 14:57
litografie, 1958, 10 x 7 cm, sign. DU K. Oberthor 58, Exlibris J. Hrachovec, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Horolezec
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 30. 05. 2024 14:58
litografie, 1958, 10,5 x 6,5 cm, sign. DU K. Oberthor 58, Exlibris Fr. Souček, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Řecko
Položka č.: 232Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, karton, 1970, 47 x 66,5 cm, sign. PD K. Oberthor, rám, na zadní straně štítek s popisem, vyučil se kamenotiskařem v Průmyslové tiskárně v Praze, odkud pokračoval na Ukrajinskou akademii v Praze, a studia ukončil na AVU. Byl členem SČUG Hollar a měl blízký vztah k Prachaticku a Vodňansku, které…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Zátiší s květinami
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, papír, 64 x 50,8 cm, sign. LD K. Oberthor, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Rozkvetlé stromy
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, papír, 57,3 x 44,5 cm, sign. PD K. Oberthor, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Pranostika - červen
Položka č.: 273723Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 17. 06. 2024 18:32
malba na dřevěné desce, 60 x 14,5 cm, text: Mládenec plný vervy, nosí do ovoce červy, kteří užírají milencům nervy., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Maminka manželky autora, na Sázavě
Položka č.: 268977Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:35
2x suchá jehla, 1953, 6 x 8,5/ 20 x 27 cm, sign. PD K. Oberthor 53, pasparta bez skla, dvě suché jehly v jedné paspartě formátu 61,5 x 50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Zuzanka
Položka č.: 268927Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:36
litografie, 1955, 24 x 21,3 cm, sign. PD K. Oberthor 55, pasparta bez skla, Portrét šestileté dcery autora, dnes známé grafičky Zuzany Oberthorové Popelkové, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO